Denník SaS
Sloboda a Solidarita NIE SÚ TO LEN BALÍČKY Napríklad na také bane pôjde ďalšia miliarda. Eugen Jurzyca vypočítal, že lepšie by sme na tom boli dokonca ešte aj vtedy, keby baníci vôbec nechodili do roboty a len dostávali výplatu.
Kvôli Ficovým balíčkom a balíkom nás všetkých čaká chudoba
Páči sa 184 ľuďom,
komentárov: 16
Sloboda a Solidarita KDE NIE JE VÔĽA, ZASIAHNE....BATMAN
Timeline Photos
Páči sa 590 ľuďom,
komentárov: 36
Billboardy (všetky)

Za pôžičky od ECB ručí aj futbalista Cristiano Ronaldo

pošli na vybrali.sme.sk

V snahe pomôcť bankám Európska centrálna banka povoľuje kritériá, za akých si od nej banky môžu požičať peniaze. Doteraz museli banky pri pôžičke poskytnúť kolaterál (záruku) s najvyšším ratingom AAA v prípade, že išlo o aktíva kryté hypotékami, alebo pôžičky malým a stredným podnikateľom. Po novom bude stačiť kolaterál s o šesť stupňov nižším ratingom A-.

Znížením nárokov sa umožnilo ručiť za pôžičky aj niektorými bizarnými aktívami – v prípade španielskej sporiteľne Bankia je to napríklad ručenie za úver Realu Madrid na kúpu Cristiana Ronalda. V prípade, že by boli nesolventní Real Madrid aj Bankia, Ronaldo by prešiel do vlastníctva ECB. Toto nie je úplne vylúčené ani v praxi, keďže futbalové tímy si kupujú často hráčov na dlh a problémy majú mnohé banky, ktoré im toto umožňovali. Stránka finweb.hnonline.sk vo svojom článku špekuluje, že v prípade ďalšieho znižovania nárokov na záruky nie je vylúčené, že za pôžičky od ECB budú ručiť aj naši futbaloví reprezentanti.
Zdroj: presseurop.euhnonline.sk