Denník SaS
Sloboda a Solidarita NIKITA SLOVÁK: ZOMRIETE ...aj my zomrieme, ale vy sa odoberiete so zlostnými tvárami a zaťatými päsťami. Žiadny pokoj v tvári, žiadny okamih toho najdrahšieho poznania, aké môže človek získať. Iba zlosť. Ten pocit, že niekto sa vás zastal, že niekto na vás myslel... Držíte v pracovitej ruke vratku za plyn, on na vás myslel, poslal vám peniažky a vy ste nikdy nič nedostali zadarmo. Museli ste si zvyknúť na komunistov, inak by sa nedalo žiť za ostnatými drôtmi, pochopiť Mečiara, on bojoval za vás bezmenných proti záhadnému komplikovanému svetu. Vaše zachmúrené deti sa s vami bavia málokedy, viete, že sa trápia, ale neviete, že ich okráda vás milovaný politik, nie ste na internete a neviete o megazlodejstvách a ponížení, aké si u nás zažívajú mladšie generácie. Bohvie, ako by ste prežili, keby ste vedeli, že ten unavený, prísny, večne nahnevaný Robert vás klame, keby ste vedeli, ako podvádza ženu, že na jeho hodinky by ste šetrili niekoľko rokov a že úcty má v krajinách, o akých ani neviete, že existujú. Sú na svete cynickí obchodníci, hovoríme im šmejdi, no tí vás okradnú len o peniaze, ale tento kráľ šmejdov si berie vaše životy, hanobí vaše vrásky a ničí vaše rodiny. A teraz sa vám podlizuje, s cynickým úsmevom vám strká do mozoľnatých rúk karafiáty a vábi vás k volebným urnám a ja vás prosím, aspoň raz v živote sa zachovajte ako slobodní ľudia... NECHOĎTE...
Timeline Photos
Páči sa 86 ľuďom,
komentárov: 8
Sloboda a Solidarita ZNÁMY SCENÁR Nechcete náhodou svoje vlastné peniaze? My vám ich radi dáme, samozrejme ošklabané o našu "províziu". Hehe.
Fiko: Toho, kto dáva sa nikto nepýta, odkiaľ berie
Páči sa 198 ľuďom,
komentárov: 27
Billboardy (všetky)

Za pôžičky od ECB ručí aj futbalista Cristiano Ronaldo

pošli na vybrali.sme.sk

V snahe pomôcť bankám Európska centrálna banka povoľuje kritériá, za akých si od nej banky môžu požičať peniaze. Doteraz museli banky pri pôžičke poskytnúť kolaterál (záruku) s najvyšším ratingom AAA v prípade, že išlo o aktíva kryté hypotékami, alebo pôžičky malým a stredným podnikateľom. Po novom bude stačiť kolaterál s o šesť stupňov nižším ratingom A-.

Znížením nárokov sa umožnilo ručiť za pôžičky aj niektorými bizarnými aktívami – v prípade španielskej sporiteľne Bankia je to napríklad ručenie za úver Realu Madrid na kúpu Cristiana Ronalda. V prípade, že by boli nesolventní Real Madrid aj Bankia, Ronaldo by prešiel do vlastníctva ECB. Toto nie je úplne vylúčené ani v praxi, keďže futbalové tímy si kupujú často hráčov na dlh a problémy majú mnohé banky, ktoré im toto umožňovali. Stránka finweb.hnonline.sk vo svojom článku špekuluje, že v prípade ďalšieho znižovania nárokov na záruky nie je vylúčené, že za pôžičky od ECB budú ručiť aj naši futbaloví reprezentanti.
Zdroj: presseurop.euhnonline.sk