Sloboda a Solidarita NÁVŠTEVA U PÁNA PREZIDENTA BOLA ÚSPEŠNÁ Pán prezident Andrej Kiska, po vypočutí našich argumentov, diskriminačný zákon o minimálnom dôchodku nepodpísal a vrátil do parlamentu. Ak ho napriek tomu poslanci opätovne schvália, obrátime sa na ústavný súd a budeme brániť práva sporiteľov v II. pilieri.
Prezident Kiska nepodpísal zákon o minimálnom dôchodku
Páči sa 289 ľuďom,
komentárov: 31
Sloboda a Solidarita FICO OKLAMAL AJ SVOJICH VLASTNÝCH VOLIČOV Blesková privatizácia Telekomu javí znaky dohodnutého biznisu – občania boli zneužití na vygenerovanie ceny, tá bola behom pár hodín akože „prebitá" (pre vopred vybraného uchádzača) a obchod bol narýchlo a v tichosti zrealizovaný. Stovky miliónov, ktoré by sa dali využiť inde, vyleteli hore komínom.
Robert Fico oklamal ľudí | HNblogy
Páči sa 272 ľuďom,
komentárov: 54

Za pôžičky od ECB ručí aj futbalista Cristiano Ronaldo

pošli na vybrali.sme.sk

V snahe pomôcť bankám Európska centrálna banka povoľuje kritériá, za akých si od nej banky môžu požičať peniaze. Doteraz museli banky pri pôžičke poskytnúť kolaterál (záruku) s najvyšším ratingom AAA v prípade, že išlo o aktíva kryté hypotékami, alebo pôžičky malým a stredným podnikateľom. Po novom bude stačiť kolaterál s o šesť stupňov nižším ratingom A-.

Znížením nárokov sa umožnilo ručiť za pôžičky aj niektorými bizarnými aktívami – v prípade španielskej sporiteľne Bankia je to napríklad ručenie za úver Realu Madrid na kúpu Cristiana Ronalda. V prípade, že by boli nesolventní Real Madrid aj Bankia, Ronaldo by prešiel do vlastníctva ECB. Toto nie je úplne vylúčené ani v praxi, keďže futbalové tímy si kupujú často hráčov na dlh a problémy majú mnohé banky, ktoré im toto umožňovali. Stránka finweb.hnonline.sk vo svojom článku špekuluje, že v prípade ďalšieho znižovania nárokov na záruky nie je vylúčené, že za pôžičky od ECB budú ručiť aj naši futbaloví reprezentanti.
Zdroj: presseurop.euhnonline.sk