Sloboda a Solidarita POLITIKA ZACHRAŇOVANIA ZLYHALA NA CELEJ ČIARE Posielanie peňazí do Grécka by sa dalo prirovnať k ekonomickej vlastizrade. Ak Grécko zbankrotuje, slovenskí občania prídu o 1,5 – 1,6 miliardy eur, čo je napr. 5 ročný rozpočet prídavkov na deti.
Ako Grécka kríza ovplyvní Slovensko (anketa)
Páči sa 59 ľuďom,
komentárov: 29
Sloboda a Solidarita SLEDUJTE NAŽIVO TLAČOVÚ BESEDU O GRÉCKU Práve prebieha na TA3 tlačová beseda o Grécku. Čo si o Grécku myslíte vy? Malo by Grécko zostať v Eurozóne, alebo by malo z Eurozóny vystúpiť? http://www.ta3.com/live.html
TA3 - Live
Páči sa 12 ľuďom,
komentárov: 39
Billboardy (všetky)

Za pôžičky od ECB ručí aj futbalista Cristiano Ronaldo

pošli na vybrali.sme.sk

V snahe pomôcť bankám Európska centrálna banka povoľuje kritériá, za akých si od nej banky môžu požičať peniaze. Doteraz museli banky pri pôžičke poskytnúť kolaterál (záruku) s najvyšším ratingom AAA v prípade, že išlo o aktíva kryté hypotékami, alebo pôžičky malým a stredným podnikateľom. Po novom bude stačiť kolaterál s o šesť stupňov nižším ratingom A-.

Znížením nárokov sa umožnilo ručiť za pôžičky aj niektorými bizarnými aktívami – v prípade španielskej sporiteľne Bankia je to napríklad ručenie za úver Realu Madrid na kúpu Cristiana Ronalda. V prípade, že by boli nesolventní Real Madrid aj Bankia, Ronaldo by prešiel do vlastníctva ECB. Toto nie je úplne vylúčené ani v praxi, keďže futbalové tímy si kupujú často hráčov na dlh a problémy majú mnohé banky, ktoré im toto umožňovali. Stránka finweb.hnonline.sk vo svojom článku špekuluje, že v prípade ďalšieho znižovania nárokov na záruky nie je vylúčené, že za pôžičky od ECB budú ručiť aj naši futbaloví reprezentanti.
Zdroj: presseurop.euhnonline.sk