Sloboda a Solidarita VEĽKOLEPÁ BRUSELSKÁ STRATÉGIA V Bruseli sa tak opäť budú diviť, „kde udělali soudruzi z NDR chybu“ – prečo ich chrabrá „digitálna stratégia“ krachuje, schôdzovať a vymýšľať ešte „sociálnejšie, inkluzívnejšie a udržateľnejšie“ vylepšenia. http://www.blogovisko.sk/eu-a-dph-ked-sa-rubu-korporacie-lietaju-z-drobnych-podnikatelov-triesky.html
EÚ a DPH: Keď sa rúbu korporácie, lietajú z drobných podnikateľov triesky
Páči sa 38 ľuďom,
komentárov: 3
Sloboda a Solidarita DÁ SA TO LEPŠIE, STAČÍ CHCIEŤ Návod, ako nezadĺžiť ďalšie generácie.
Vyhodené miliardy za obchvat Bratislavy a 30 rokov jeho splácania. Nemuselo by to tak byť.
Páči sa 115 ľuďom,
komentárov: 23

Za pôžičky od ECB ručí aj futbalista Cristiano Ronaldo

pošli na vybrali.sme.sk

V snahe pomôcť bankám Európska centrálna banka povoľuje kritériá, za akých si od nej banky môžu požičať peniaze. Doteraz museli banky pri pôžičke poskytnúť kolaterál (záruku) s najvyšším ratingom AAA v prípade, že išlo o aktíva kryté hypotékami, alebo pôžičky malým a stredným podnikateľom. Po novom bude stačiť kolaterál s o šesť stupňov nižším ratingom A-.

Znížením nárokov sa umožnilo ručiť za pôžičky aj niektorými bizarnými aktívami – v prípade španielskej sporiteľne Bankia je to napríklad ručenie za úver Realu Madrid na kúpu Cristiana Ronalda. V prípade, že by boli nesolventní Real Madrid aj Bankia, Ronaldo by prešiel do vlastníctva ECB. Toto nie je úplne vylúčené ani v praxi, keďže futbalové tímy si kupujú často hráčov na dlh a problémy majú mnohé banky, ktoré im toto umožňovali. Stránka finweb.hnonline.sk vo svojom článku špekuluje, že v prípade ďalšieho znižovania nárokov na záruky nie je vylúčené, že za pôžičky od ECB budú ručiť aj naši futbaloví reprezentanti.
Zdroj: presseurop.euhnonline.sk