Denník SaS


Billboardy (všetky)

Žiadne drogy neberieme, žiadame premiéra, aby vzal späť svoje tvrdenia

Koncom minulého týždňa sa prevalilo zistenie, že špeciálny prokurátor Dušan Kováčik v 61 prípadov, ktoré dozoroval, nepodal jednu jedinú obžalobu. Strana SaS ho preto v reakcii vyzvala na odstúpenie. Podľa hysterickej reakcie premiéra Roberta Fica sa zdá, že sme trafili klinec po hlavičke. Povedal predseda strany Sloboda a Solidarita Richard Sulík.

Chceme spolupracovať vo voľbách do VÚC

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) má záujem o spoluprácu s Kresťanskodemokratickým hnutím (KDH) v jesenných voľbách do VÚC. Rokovaniami o spoločnom postupe je v plnej miere poverený podpredseda SaS Ľubomír Galko, ktorý je pripravený stretnúť sa s predstaviteľmi KDH a dohodnúť ďalšie kroky. Veríme, že tieto rokovania budú úspešné.

Petíciu za zastavenie znečisťovania ovzdušia podporilo aj Partizánske

Petícia za odstavenie tretieho bloku v elektrárni v Novákoch, ktorá bola spustená začiatkom februára mala vďaka poslancovi MsZ Tomášovi Merašickému veľkú odozvu aj na prvom tohtoročnom zasadnutí zastupiteľstva v Partizánskom. Petíciu podpísali všetci zúčastnení poslanci, primátor mesta až po prítomných hostí. Zároveň prijali uznesenie navrhnuté primátorom Jozefom Božikom, ktorým žiadajú štát, aby zastavil pokusy na odstavenom treťom bloku Elektrárne Nováky. Diskutujúci v debate upozornili na negatívne dopady na zdravie obyvateľov či životné prostredie. Petičný výbor oceňuje triezvy a racionálny prístup mesta Partizánske. Je to pozitívny príklad aj pre iné mestá a obce v okrese Prievidza.

Vyzývame špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika, aby odstúpil z funkcie

Vyzývame špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika, aby odstúpil z funkcie. Podľa medializovaných informácií Kováčik v rokoch 2009 až 2016 dozoroval 61 prípadov, pritom ani jedenkrát nepodal obžalobu. Je poburujúce, v akom neprávnom štáte žijeme a minuli sa slová, ako takéto činy opísať.

Vládni poslanci dostali šancu na reparát

Strana Sloboda a Solidarita sa plne stotožňuje s názorom Prezidenta SR Andreja Kisku, že prijatie zákona o jednokolovej voľbe županov je pokračovaním nepremyslených účelových politických návrhov. Preto vítame, že hlava štátu zákon vrátila a dáva poslancom Národnej rady príležitosť svoje nešťastné rozhodnutie zmeniť.
Archív