Denník SaS


Billboardy (všetky)

Prenasledujú tých, ktorí odhaľujú korupciu a nie tých, ktorí ju páchajú

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) považuje obžalovanie asistenta poslanca Jozefa Rajtára Filipa Rybaniča za dôkaz toho, že za súčasnej vlády sa prenasledujú tí, ktorí odhaľujú korupciu a nie tí, ktorí ju páchajú.

Podali sme návrh ústavného zákona na zvýšenie rozpočtu obrany

Demokratické opozičné strany Sloboda a Solidarita, OĽaNO-NOVA a Sme rodina podali dnes návrh ústavného zákona, ktorého podstata spočíva v postupnom navyšovaní rozpočtu rezortu obrany o minimálne 0,1% HDP až do dosiahnutia požadovaných 2% HDP. Na tlačovej konferencii o tom informovali poslanci NR SR Ľubomír Galko (SaS), Eduard Heger (OĽaNO-NOVA) a Milan Krajniak (Sme rodna).

Vyšetrovacie výbory by pomohli objasniť veci a znovuzískať dôveru

Opozícia navrhne v parlamente zriadiť vyšetrovací výbor, ktorý by zasadal vždy ku konkrétnej kauze. Na tlačovej konferencii vznik vyšetrovacieho výboru prezentovali poslanci NR SR za stranu Sloboda a Solidarita Jozefa Rajtár a Gábor Grendel z hnutia OĽaNO-NOVA.

Juraj Droba: Extrémisti ako Kotleba nezmiznú, pokiaľ budú existovať korupcia a politické kšefty

Poslanec NR SR za stranu Sloboda a Solidarita a kandidát na bratislavského župana Juraj Droba považuje návrh generálneho prokurátora podať návrh na zrušenie Ľudovej strany Naše Slovensko za správny. Upozorňuje ale, že zákazom sa nič nezmení, pokiaľ nevymiznú korupcia, neodbornosť a politické kšefty.

Primátor Handlovej odmieta diskusiu o stave baní

SAS V REGIÓNOCH Poslankyne NR SR za stranu Sloboda a Solidarita (SaS) Renáta Kaščáková a Anna Zemanová nedostali možnosť vystúpiť na mestskom zastupiteľstve v Handlovej ohľadne ďalšie budúcnosti hornonitrianskeho regiónu. A to napriek tomu, že boli vopred ohlásené a mali dohodnutý čas – rokovanie totiž už bolo dávno ukončené.
Archív