Denník SaS


Billboardy (všetky)

Polícia Roberta Kaliňáka nijako neočistila

Minister vnútra Robert Kaliňák sa ocitol v zásadnom konflikte záujmov, keď sa nevzdal funkcie ani vo chvíli, keď polícia začala vyšetrovať jeho kúpu podielu v spoločnosti B.A. Haus od pochybného podnikateľa Ladislava Bašternáka.

Ak by platili kritériá Bélu Bugára, z vlády neodstúpi nikdy nikto

Predseda strany Most-Híd Béla Bugár v obhajobe ministra vnútra RobertaKaliňáka môže súťažiť už iba s premiérom Robertom Ficom. Jeho tvrdenia, želen samotné podozrenia na odchod ministra nestačia a že v prípade RobertaKaliňáka môže ísť len o snahu odstrániť ho, sú absolútne scestné aamorálne.

J. Rajtár: Polícia začala trestné stíhanie v kauze Bašternák

Národná kriminálna agentúra (NAKA) začala trestné stíhanie v kauze Bašternák. Dôvodom má byť zločin neodvedenia dane a poistného formou spolupáchateľstva podľa Trestného zákona platného v čase skutku. Stalo sa tak na základe trestného oznámenia poslanca NR SR za SaS Jozefa Rajtára z mája tohto roka, voči štatutárom firmy REAL FORUM INVEST s. r. o., medzi ktorými figuruje aj podnikateľ Ladislav Bašternák

J. Rajtár: Tendre na Finančnej správe zrejme organizuje Robert Kaliňák

Minister financií Peter Kažimír sa tvári, že Finančná správa SR sa ho netýka, aj keď má za ňu zákonnú zodpovednosť. Ukazuje sa totiž, že finančná správa je pod vplyvom rezortu vnútra pod gesciou Roberta Kaliňáka, ktorý tam organizuje tendre. Uviedol na tlačovej konferencii poslanec NR SR za SaS Jozef Rajtár. „Hovoríme o dvoch externých zmluvách s advokátskymi kanceláriami, konkrétne s kanceláriou ECKER-KÁN & PARTNERS, s. r. o. v rozsahu 200 tisíc eur bez DPH a Valko Marián & partner, s. r. o. vo výške 312. 500 eur bez DPH. Pritom jedna z nich bola uzavretá v júni tohto roku, v čase, keď Slovenskom naplno otriasala kauza Bašternák,“ dodal poslanec.

Smerácki advokáti majú svoj vlastný tunel

Ukazuje sa, že Finančná správa SR je pod vplyvom ministerstva vnútra pod vedením Roberta Kaliňáka, ktorý tam organizuje tendre. Ide o dve externé zmluvy s advokátskymi kanceláriami v rozsahu pol milióna eur. Pritom jedna bola uzavretá v čase, keď Slovenskom otriasala kauza Bašternák. Najzaujímavejší je však samotný opis zákazky. Je smiešne, že finančná správa namiesto toho, aby lepšie odmenila svojich zamestnancov, rozdáva peniaze externým firmám za pochybných okolností. Vyzývame políciu a generálnu prokuratúru, aby preverila naše informácie, či nedošlo k porušeniu zákona.
Archív