Denník SaS


Billboardy (všetky)

Kauza Bašternák sa dnešným dňom stala pre R. Fica neudržateľnou

Obviniť nestačí, v kauze Bašternák musia prísť dalšie kroky

Prípad R. Kaliňáka a L. Bašternáka sa stal, nech ho preskúma prokuratúra

Na príklade, keď bolo zastavené vyšetrovanie kauzy ministra vnútra Roberta Kaliňáka a stále len údajného daňového podvodníka Ladislava Bašternáka je krásne vidieť, aké je nebezpečné, keď politika zasahuje do polície a prokuratúry. Na dnešnej tlačovej besede to vyhlásil podpredseda SaS Ľubomír Galko.

Skutok, ktorý spáchali Robert K. a Ladislav B., sa samozrejme nestal

Sme pripravení nahradiť stranu Smer – SD po najbližších riadnych alebo predčasných parlamentných voľbách vo vláde. Ak sa tak stane, zabezpečíme, že na štyroch kľúčových pozíciách a to sú pozície policajného prezidenta, ministra vnútra, špeciálneho prokurátora a generálneho prokurátora nastúpia odvážni, čestní a nespochybniteľní ľudia, ktorí, čo sa týka boja proti korupcii, nebudú o ňom len hovoriť, ale ho budú aj reálne realizovať a dajú priechod spravodlivosti. Tak, aby sa Slovensko stalo právnym štátom, ktorým dnes nie je ani náhodou.

Dušan Kováčik znova ukázal, že neslúži spravodlivosti

Špeciálny prokurátor Dušan Kováčik sa opäť ukázal ako spoľahlivá zábrana pred nestranným vyšetrovaním. „Tento človek je hanbou prokurátorského stavu a nemá vo svojej funkcii čo hľadať. Znova ho vyzývame, aby odstúpil. Znova vyzývame generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára, aby voči Dušanovi Kováčikovi, ktorý odísť z funkcie odmieta, začal disciplinárne konanie,“ uvádza sa v stanovisku strany Sloboda a Solidarita.

Polícia Roberta Kaliňáka nijako neočistila

Minister vnútra Robert Kaliňák sa ocitol v zásadnom konflikte záujmov, keď sa nevzdal funkcie ani vo chvíli, keď polícia začala vyšetrovať jeho kúpu podielu v spoločnosti B.A. Haus od pochybného podnikateľa Ladislava Bašternáka.
Archív