Sloboda a Solidarita SYMBOLIKA SNP NARASTÁ NA VÝZNAME Banská Bystrica bola tichým svedkom udalostí spred 71 rokov. Juraj Droba a Martin Klus a vedia, že heslami tejto udalosti sú slová SLOBODA, o ktorú Slováci bojovali a úžasná SOLIDARITA, bez ktorej by sa ďalej nepohli.
Páči sa 40 ľuďom,
komentárov: 8
Sloboda a Solidarita DNES JE INÝ DEŇ, SPOMEŇME SI Nechcem sa hanbiť za svoj život, ako sa zaň mohli kedysi hanbiť tí, ktorí nepochopili rozsah tragédie, odohrávajúcej sa pred povstaním, keď za mlčania väčšiny nenávidiaca menšina najprv zbavila Židov a iné nepohodlné skupiny ľudí ľudských práv, potom majetku a nakoniec i životov.
Odkaz povstania a utečenci
Páči sa 20 ľuďom,
komentárov: 7
Billboardy (všetky)

Tomáš Baťa v roku 1932: Prelom hospodárskej krízy?

pošli na vybrali.sme.sk

Tomáš Baťa v roku 1932: „Neverím, že prelomy sa dejú samé od seba. To, čomu sme zvykli hovoriť hospodárska kríza, je iné meno pre morálnu biedu. Morálna bieda je príčina, hospodársky úpadok následok. V našej krajine je veľa ľudí, ktorí sa domnievajú, že hospodársky úpadok sa dá sanovať peniazmi. Hrozím sa dôsledkov tohoto omylu. V postavení, v ktorom sa nachádzame, nepotrebujeme žiadne geniálne obraty a kombinácie. Potrebujeme morálne postoje k ľuďom, k práci a verejnému majetku. Nepodporovať bankrotárov, nerobiť dlhy, nevymieňať hodnoty za nič a nevydierať pracujúcich.“