Napíšte nám

 

Navštívte nás

Sloboda a Solidarita Bude Maďarsko prvé, kto opustí EÚ? Alebo je to len také poľutovaniahodné harašenie politika v koncoch?
Orbán už nechce liberálne Maďarsko, inšpirujú ho Čína či Rusko
Páči sa 78 ľuďom,
komentárov: 49
Sloboda a Solidarita "Predseda Siete vraví, že nie je problém, ak strana zháňa peniaze mimo oficiálneho účtovníctva. Problém je, keď ich sponzorom vracia zo štátneho." Týmito slovami uvádza dnes denník SME rozhovor s Radoslavom Procházkom a je to pekelne presná interpretácia toho, čo šéf Siete naozaj povedal. Ale úbohostí na zaplakanie i pobavenie je tam viac.
Procházka: Zháňanie peňazí vlastnou hlavou Ficovi viem odpustiť
Páči sa 100 ľuďom,
komentárov: 99
Sloboda a Solidarita Toto je trefná otázka na ministra financií Petra Kažimíra od Gabriela Šípoša z Transparency: „Alebo vedieť financie kandidátov na hlavu štátu nie je také dôležité ako chytať stánkárov na festivaloch bez bločkov?“ Ministerstvo sa totiž tvári ako mŕtvy chrobák, keď júlovým povetrím poletujú podozrenia, že za prezidentskou kampaňou Radoslava Procházku môžu byť čierne peniaze.
Prečo Kažimír tají kompletné výkazy z prezidentských volieb?
Páči sa 82 ľuďom,
komentárov: 8

Tomáš Baťa v roku 1932: Prelom hospodárskej krízy?

pošli na vybrali.sme.sk

Tomáš Baťa v roku 1932: „Neverím, že prelomy sa dejú samé od seba. To, čomu sme zvykli hovoriť hospodárska kríza, je iné meno pre morálnu biedu. Morálna bieda je príčina, hospodársky úpadok následok. V našej krajine je veľa ľudí, ktorí sa domnievajú, že hospodársky úpadok sa dá sanovať peniazmi. Hrozím sa dôsledkov tohoto omylu. V postavení, v ktorom sa nachádzame, nepotrebujeme žiadne geniálne obraty a kombinácie. Potrebujeme morálne postoje k ľuďom, k práci a verejnému majetku. Nepodporovať bankrotárov, nerobiť dlhy, nevymieňať hodnoty za nič a nevydierať pracujúcich.“