Napíšte nám

 

Navštívte nás

Sloboda a Solidarita ZVIERA NIE JE VEC Zviera je v slovenských zákonoch stále vecou a od toho sa odvíja aj to, ako je možné zasiahnuť pri jeho ochrane. Živé zviera ale nie je vecou. Má zvláštny význam a hodnotu ako zmyslami obdarený živý tvor. A toto chceme dostať do slovenských zákonov. Sme presvedčení o tom, že ak máme mať v budúcnosti funkčný zákon o ochrane zvierat, bez tohto prvého kroku sa nezaobídeme.
Páči sa 157 ľuďom,
komentárov: 21
Sloboda a Solidarita Žiadna rómska reforma sa nekoná, to už je snáď po dvoch rokoch čakania jasné každému, vrátane splnomocnenca pre rómske komunity Petra Polláka. Politicky bol mimoriadne silný, mal za sebou ústavnú väčšinu v podobe "rómskej koalície" Smer a OĽaNO. A výsledok? Nepresadil nič.
Rómska reforma sa nekoná. Čo teraz?
Páči sa 121 ľuďom,
komentárov: 28
Sloboda a Solidarita Neexistuje jediný dôvod, prečo by práve úradníci ministerstva vnútra mali sedieť centre mesta, kde sú suverénne najdrahšie ceny za prenájmy.
Sulík: Prenájom pre úradníkov v centre Bratislavy je ukážkovým prípadom plytvania
Páči sa 107 ľuďom,
komentárov: 10

Zrušíme zdravotné odvody z prenájmu

Z iniciatívy strany Sloboda a Solidarita koalícia zruší zdravotné odvody z prenájmu. Tieto odvody považujeme za nesystémové, nakoľko podstatná časť reformy odvodov zatiaľ nie je zrealizovaná. SaS s nimi dočasne súhlasila len preto, aby DPH nebola ešte vyššia, 21%.

Výsledky volieb do Republikovej rady

Na treťom riadnom kongrese strany SaS, ktorý sa konal 26. marca 2011 boli do Republikovej rady zvolení štyria noví členovia. Nahradili tak štyroch členov rady, ktorým končil mandát.

Koniec odmien pre úplatkárov

Štátni zamestnanci mali doteraz nárok na odstupné aj v prípade, že sa im dokázalo branie úplatkov. Ministri Galko a Mihál chcú v tejto veci spraviť nápravu.

Martin Chren sa vrátil do parlamentu

Bývalý štátny tajomník Ministerstva hospodárstva SR Martin Chren sa vrátil do poslaneckých lavíc. Poslanecký mandát tak zároveň stratil jeho náhradník Ľuboš Majer.
Archív