Denník SaS
Sloboda a Solidarita PREČO SI OBČAS NEPRIPLATIŤ... Vláda navrhla dvojaké cenovky na potraviny – aby ľudia patrične ocenili tie s 10% daňou. Pýtame sa, nie je to málo? A máme nápad na rozšírenie tohto trendu. http://www.teraz.sk/slovensko/kdh-obvinenie-doprava-obstaravanie/105941-clanok.html
KDH poukázalo na dva predražené tendre v rezorte dopravy
Páči sa 115 ľuďom,
komentárov: 6
Sloboda a Solidarita NIKITA SLOVÁK: ZRUŠME VOĽBY Voľby by sa mali zrušiť, ministrov by mali losovať spomedzi radových občanov, určite by to nedopadlo horšie, ako to je teraz. Táto idea mi napadla pri pohľade na predvolebné / to už ??? / billboardy SMERu. Inteligentný úsmev ministra financií, akoby vystrihnutý z relácie Aj múdry schybí mi pripomenul situáciu, kedy v televíznej relácii ohlasoval deväťdesiat percentné zníženie cien plynu. Možno by ohlásil aj stopercentné, keby s ním v tej telke nesedel Sulík. Ďalší minister, miláčik odborárov s obrovskou zásobou modrých tabletiek zvyšujúcich potenciu (žiaľ nie duševnú) naďalej pokračuje v boji proti živnostníkom. Iný minister, krásny ako Apollon, chráni republiku pred nájazdami divokých imigrantov a vďaka nemu a našej chýrnej pohostinnosti sa Slovensku vyhýbajú ako moslim krížu. Len ukrajinské lietadlo sa akýmsi zázrakom na naše územie predsa len dostalo. Minister zdravotníctva by v tomto výpočte nemal chýbať, ide o diaľkovo riadený model, ktorého riadi malý Paša v Košiciach a istá 77 ročná teta biznismanka. Samozrejme unavený Robert by si zaslúžil samostatný článok, ale už ho je všade dosť a navyše si kvôli súdu s Úniou opakuje učivo z právnickej fakulty. A pod týmito duchaplnými tváričkami nápis, robíme pre ľudí...a mne trochu chýbajú fotky tých pár ľudí, pre ktorých robia. Vravím...radšej losovať.
Timeline Photos
Páči sa 147 ľuďom,
komentárov: 13
Billboardy (všetky)

Strana SaS

Prečo sme vznikli a o čo nám ide

Skupina odborníkov, ktorí už mali za sebou kus roboty ako podnikatelia či manažéri, jedného dňa prestala na slovenské pomery iba nadávať a založila politickú stranu. Nikto z nich nebol politikom, no čo ich spájalo, bola cieľavedomosť a húževnatosť. Život ich naučil, že čestné a zodpovedné konanie nie je iba zárukou osobného šťastia, ale aj podmienkou fungovania spoločenstva. Vždy nadovšetko vyzdvihovali individuálnu slobodu v rámci férových pravidiel a šancu každého jednotlivca na úspech.

Tak vznikla v roku 2009 pravicovo-liberálna strana Sloboda a Solidarita, strana hrdých a slobodných občanov, ktorí sa rozhodli zobrať osud do vlastných rúk. Za svoju prvoradú úlohu si stanovili pracovať na tom, aby štát fungoval efektívne a spravodlivo. Najväčšou slabinou pri modernizácii Slovenska je totiž jeho prebyrokratizovaný verejný sektor, ktorý až príliš dlho väzí v područí korupcie. V spoločnosti, kde je prístup k spravodlivosti sťažený a vymožitelnosť práva oslabená, sa nedajú úspešne realizovať liberálne slobody, ani rozvinúť možnosti občianskej solidarity.

„Do politiky sme neprišli preto, aby sme si nakradli, ale preto, aby nám deti neutekali zo Slovenska preč. Ide nám o to, aby sa Slovensko stalo jednou normálnou krajinou, v ktorej veci fungujú, ako to káže „zdravý rozum“, a kde občan môže žiť slobodne svoj vlastný život bez toho, aby bol šikanovaný štátom. Sme presvedčení, že štát slobodných a sebavedomých občanov je dosiahnuteľnou métou. Na tom pracujeme v Slobode a Solidarite.“