Denník SaS


Billboardy (všetky)

Prichádzame s iniciatívou +0,1% HDP ročne na obranu

Všetko sa točí okolo peňazí a tých je málo. Ak chceme konať, je najvyšší čas. Preto prichádzame s iniciatívou ´+0,1 % HDP ročne´. Na nej by mali pracovať všetky politické strany. Chceme, aby sme sa najprv formou deklarácie a neskôr aj formou ústavného zákona zaviazali k tomu, že budeme postupne navyšovať rozpočet obrany, až kým nedosiahne výšku 2% HDP. Pevne verím, že dokážeme nájsť riešenie tak, aby sme apel prezidenta naplnili.

Tunel do eurofondov je ešte väčší, ako sa zdal

Strana Sloboda a Solidarita opätovne vyzvala ministerku pôdohospodárstva SR Gabrielu Matečnú, aby si urobila na rezorte poriadok. Začať by mala odvolaním šéfa Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP) Mareka Mitošinku, ktorý tam nemá čo robiť, lebo je v obrovskom konflikte záujmov. Ak tak neurobí, pozornosť presmerujeme na ňu.

V energetike vládne chaos, ponúkame riešenia

Už niekoľko týždňov Slovensko traumatizujú vysoké ceny energií, ktoré spôsobil Úrad pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO). V každej demokratickej krajine je platba a faktúra výsostne záležitosťou dodávateľa s odberateľom a nikto by nemal vstupovať do týchto vzťahov. Veríme, že upratovanie na týchto postoch, ktoré boli často udeľované ako trafiky aj ľuďom bez odbornosti, nenechá na seba dlho čakať. Zároveň apelujeme na predsedu ÚRSO Jozefa Holjenčíka, aby nečakal zbytočne na príkazy z úradu vlády alebo od prezidenta SR a v záujme všetkých spotrebiteľov z postu odstúpil.

Korupcia v teplárenstve poodhalila cenník Smeru

Požiadame Národnú kriminálnu agentúru (NAKA) o opätovné prešetrenie novely zákona o tepelnej energetike vo veci podozrenia z trestného činu korupcie, konkrétne podplácania a prijímania úplatku. Tvrdíme, že vyšetrovateľ z NAKA sa s niektorými našimi argumentmi stotožnil, s niektorými z nášho pohľadu nepracoval dostatočne dôsledne.

Predstavili sme zdravotnícky tím, pripraví reformu

Zdravotníctvo je dlhodobo zanedbávané, rozkrádané a má nízku úroveň služieb. Je to jedna z našich priorít a do konca roku 2017 plánujeme pripraviť komplexnú reformu. Dnes sme predstavili tím, ktorý bude na tom pracovať. Ponuku prijal aj bývalý minister zdravotníctva SR Rudolf Zajac. Tím bude viesť predseda SaS Richard Sulík.
novšie staršie
Strana 3