Denník SaS


Billboardy (všetky)

Násilie v divadle Aréna súviselo s obstarávaním

Poslanci Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) za SaS presne pred mesiacom upozornili na incident, ktorý sa odohral počas pracovného stretnutia ohľadom rekonštrukcie Divadla Aréna. Vysokopostavený úradník BSK Ján Kesely mal fyzicky napadnúť zamestnankyňu divadla Zdenku Bothovú. Napriek prvotnému zdaniu, že išlo o osobné zlyhanie úradníka, podozrenie, že to nemusí byť celkom tak, viedlo poslancov SaS pozrieť sa bližšie na podstatu veci. Konkrétne na verejné obstarávanie technológií pre Divadlo Aréna.

Do župných volieb ideme v koalícii s OĽaNO

Strana Sloboda a Solidarita a hnutie OĽaNO podpísali dohodu o spoločnom postupe vo voľbách do VÚC. Dohoda sa vzťahuje na všetky kraje. Zatiaľ sme predstavili troch kandidátov - Juraja Drobu v Bratislavskom samosprávnom kraji, Renátu Kaščákovú pre Trenčiansky kraj a Martina Klusa pre Banskobystrický kraj. O ďalších kandidátoch stále rokujeme.

Ozdravný plán VšZP ide na úkor pacientov, sme proti

Za katastrofálny stav, v akom sa dnes nachádza Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP), je v plnom rozsahu zodpovedný predseda vlády a predseda strany Smer-SD Robert Fico. Za tie roky, čo nám tu vládne strana Smer-SD si mohol Robert Fico x-krát predvolať ministra zdravotníctva a zatrhnúť ´paškoviny´, ktorých sme boli svedkami. Nestalo sa tak, práve naopak. Všetky tie rozkrádačky toleroval. Spomeňme si na kauzu CT, maséra Kostku, tetu Anku, či Sanitston. Toto sú dôvody prehajdákania zdrojov a zodpovednosť za to nesie on osobne.

Vydali sme časopis energieŠpeciál

Chceme, aby všetci spoluobčania pochopili, čo sa vlastne na Slovensku stalo. Kto sa s kým dohodol, kto z toho profitoval a kto na to doplatil. Chceme, aby všetky prsty ukazovali na toho, kto celý chaos spôsobil a tým je jednoznačne Robert Fico. Preto sme sa rozhodli vydať energieŠpeciál, časopis, ktorý prináša všetky dôležité informácie o tejto kauze a účtoch za energie.

Čistý deň môže naďalej zneužívať a týrať vaše deti

Na Slovensku existuje zariadenie, v ktorom je štátom tolerované a zakrývané týranie detí, ich bitie, zlé zaobchádzanie, sexuálne zneužívanie a znásilnenie. Ministerstvo práce dnes oznámilo, že napriek kolosálnym zlyhaniam v resocializačnom zariadení Čistý deň ponecháva mu povolenie na prevádzku. Minister Ján Richter neháji práva detí a preto budeme iniciovať mimoriadnu schôdzu na jeho odvolanie.
novšie staršie
Strana 3