Denník SaS


Billboardy (všetky)

Kauza Čistý deň naberá nové rozmery - subvenčný podvod; nezákonné rozhodnutie ministra práce rieši Generálna prokuratúra

Resocializačné zariadenie výmenou klientov a peňazí s inými zariadeniami spáchalo subvenčný podvod. Minister nekoná, zariadenie kryje. Už dávno mu mala byť odobratá akreditácia. Svedectiev o týraní detí pribúda. V priebehu posledných týždňov sa ozvalo sedem bývalých klientov a traja bývalí zamestnanci zariadenia Čistý deň. Niektorí už boli svedčiť, niektorí sa chystajú svedčiť a niektorí definitívne prestali veriť v spravodlivosť. Svedčili o tom, že v zariadení boli zvyčajné fyzické tresty. Deti boli bité, terapeutmi aj riaditeľom zariadenia, dokonca sa mali trestať bitkou medzi sebou. Deti nesmeli vidieť svojich rodičov, boli zatvárané na samotku, bol im odobratý matrac na spanie, hlad bol bežný. Vyzbierali sme 50 podpisov opozičných poslancov a chceme na mimoriadne schôdzi navrhnúť odvolanie ministra Richtera.

Zrušme Mečiarove amnestie, osloboďme spravodlivosť

V NR SR sa bude premietať film Únos

Kauza Bašternák sa dnešným dňom stala pre R. Fica neudržateľnou

Obviniť nestačí, v kauze Bašternák musia prísť dalšie kroky

Na zrušenie Mečiarových amnestií nie je potrebná zmena ústavy

Na právne zrušenie Mečiarových amnestií nie je potrebná zmena Ústavy SR. Nemôže platiť, že ústavné je len to, čo za ústavné vyhlási premiér. Dvadsaťšesť najlepších ústavných právnikov sa vyjadrilo, že amnestie je možné zrušiť len ústavným zákonom.

Skutok, ktorý spáchali Robert K. a Ladislav B., sa samozrejme nestal

Sme pripravení nahradiť stranu Smer – SD po najbližších riadnych alebo predčasných parlamentných voľbách vo vláde. Ak sa tak stane, zabezpečíme, že na štyroch kľúčových pozíciách a to sú pozície policajného prezidenta, ministra vnútra, špeciálneho prokurátora a generálneho prokurátora nastúpia odvážni, čestní a nespochybniteľní ľudia, ktorí, čo sa týka boja proti korupcii, nebudú o ňom len hovoriť, ale ho budú aj reálne realizovať a dajú priechod spravodlivosti. Tak, aby sa Slovensko stalo právnym štátom, ktorým dnes nie je ani náhodou.
staršie
Strana 1