Denník SaS
27
MÁJ
Ľubomír Galko v Sobotných dialógoch v RTVS

12:12 Podpredseda SaS a tímlíder strany pre vonkajšiu a vnútornú bezpečnosť Ľubomír Galko bude hosťom rozhlasovej relácie Sobotné dialógy v Rádiu Slovensko. Spolu s Františkom Šebejom z Mosta-Híd budú diskutovať o aktuálnych domácich a zahraničných bezpečnostných otázkach. Reláciu si môžete v sobotu napoludnie vypočuť TU.

28
MÁJ
Richard Sulík V politike na TA3

11:40 Predseda SaS Richard Sulík bude diskutovať s predsedom ĽSNS Marianom Kotlebom! Reč bude aj o hranici medzi národným, nacionalistickým a extrémistickým. Témami tiež budú aktuálne domáce politické dianie, nové pravidlá župných volieb, bezpečnostná situácia v Európe či budúcnosť EÚ. Reláciu môžete sledovať v nedeľu napoludnie TU.

30
MÁJ
Ľubo Galko a Vlado Sloboda vo Vranove nad Topľou

SaS V REGIÓNOCH Podpredseda SaS, tímlíder strany pre vonkajšiu a vnútornú bezpečnosť a exminister obrany Ľubomír Galko navštívi spolu s poslancom NR SR Vladimírom Slobodom Vranov nad Topľou. Bližšie informácie nájdete TU. #sasvregionoch

1
JÚN
Konferencia o obetiach súdnych prieťahov

17:00 V Liberálnom dome na Priemyselnej 8 sa uskutoční konferencia, ktorú usporadúva SaS, konkrétne tímlíder strany pre spravodlivosť Alojz Baránik. Témou je: Zabudnuté obete trestných činov - ako ďalej? Bližšie informácie nájdete TU.

Deň detí s SaS

17:00 Na Partizánskej lúke v Bratislave sa uskutoční oslava Medzinárodného dňa detí pod záštitou podpredsedníčky SaS Jany Kiššovej. Bližšie informácie nájdete TU. Tešíme sa na vašu účasť. 

Natália Blahová v Jahodnej

18:00 SaS V REGIÓNOCH Za účasti poslankyne NR SR za SaS Natálie Blahovej sa v obci Jahodná (okres Dunajská Streda) uskutoční diskusia k sociálnym službám pri príležitosti predstavenia plánovaného otvorenia denného stacionára. #sasvregionoch 

3
JÚN
Deň mladého kynológa s SaS a Renátou

9:00 V areáli kynologického cvičiska záchranného zboru pri bývalom pontónovom moste pri Váhu v Považskej Bystrici sa uskutoční podujatie Deň mladého kynológa, ktoré spoluorganizuje SaS a koná sa pod záštitou našej kandidátky na župana Trenčianskeho samosprávneho kraja Renáty Kaščákovej. Bližšie informácie, ako sa zapojiť do súťaže, nájdete TU.

7
JÚN
Verejná diskusia o ťažbe hnedého uhlia v Prievidzi

SaS V REGIÓNOCH V Prievidzi sa uskutoční verejná diskusia o možnostiach rozvoja hornonitrianskeho regiónu. Zúčastnia sa na nej aj poslanci NR SR za SaS Karol Galek, Anna Zemanová a Renáta Kaščáková, ktorá je zároveň našou kandidátkou na post predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja. #sasvregionoch

12
JÚN
Konferencia o ekonomických riešeniach

Pod záštitou podpredsedníčky SaS Jany Kiššovej sa uskutoční v Liberálnom dome Konferencia o ekonomických riešeniach pre Slovensko. Bližšie informácie už čoskoro. Billboardy (všetky)
Top témy: Neodvolateľný Kaliňák | Ficove balíčky | Holjenčík a ÚRSO | Kšefty s pozemkami |

Slovensko môže mať bojaschopnú armádu

Demokratické opozičné strany Sloboda a Solidarita, OĽaNO-NOVA a Sme rodina podali dnes návrh ústavného zákona, ktorého podstata spočíva v postupnom navyšovaní rozpočtu rezortu obrany o minimálne 0,1% HDP až do dosiahnutia požadovaných 2% HDP.

Chceme zriadiť vyšetrovací výbor

Vyšetrovací výbor by vznikol na požiadanie tretiny poslancov NR SR. Mal by 10 členov vrátane predsedu a podpredsedu, pričom piati členovia by boli z koalície a piati z opozície.

Čo ukázali výsledky testovania žiakov z finančnej gramotnosti?

„Nariadenie jedného typu písma a zavedenie brannej výchovy nijako neskvalitní školstvo. Ide iba o nesystémové, nekoncepčné a nepremyslené kroky, ktoré robí minister Plavčan bez predošlých diskusií s učiteľmi alebo so svojimi organizáciami,“ hovorí poslanec NR SR a tímlíder SaS pre školstvo Branislav Gröhling.

Významné pozície v štáte chceme obsadzovať po verejnom vypočutí

Žiadame vládu, aby zrealizovala verejné vypočutie záujemcov o post predsedu Úradu pre verejné obstarávanie aj pred sľubovaným druhým výberom. Vláda na vlastné prekvapenie zistila, že transparentný mechanizmus funguje naozaj protikorupčne.

Nezmyselná policajná akcia

Polícia zavesila na Facebook fotografiu, na ktorej je niekoľko dievčat pozerajúcich sa na policajtov so psom a s titulkom „Kontrola na škole“. Pod fotografiu pribúdalo množstvo negatívnych, kritických či ironických komentárov a hoci málo z nich bolo vulgárnych, admin stránky ich vymazal – najmä tie, ktoré kritizovali prácu polície, ministra či mazanie komentárov a ich autorom znemožnil ďalšie prispievanie.
staršie
Strana 1