Denník SaS
24
JANUÁR
Diskusia N: Havran vs. Sulík

od 19.00, predseda SaS Richard Sulík a publicista Michal Havran budú debatovať o extrémizme, slobode slova a ich vzájomnom súdnom spore. Diskusiu v bratislavskom Nu Spirit Clube (na Štúrove ulici) moderuje Lukáš Fila. Billboardy (všetky)
Top témy: SaS zastavila rast cien energií | Kauza Nováky | cez sviatky nenakúpite | gorila nespí | kauza bašternák |

Prezident SR by mal odvolať Jozefa Holjenčíka

Odovzdali sme do prezidentskej kancelárie podanie na preskúmanie nezávislosti regulačného úradu, pretože máme vážne podozrenie, že tento úrad nie je nezávislý a nekoná nezávisle tak, ako mu to ukladá zákon. Ten hovorí, že regulačný úrad musí byť nezávislý a nemôže počúvať, prihliadať ani rozhodovať v zmysle odporúčaní a rozhodnutí tretích strán. Minulotýždňový zásah premiéra Roberta Fica svedčí o opaku.

Objavili sme unikátny tunel v eurofondoch

Situácia v čerpaní eurofondov je na Slovensku taká zlá, že nikdy nebola horšia. Najhoršie je však na ministerstve pôdohospodárstva. Výzvy stoja, nedodržiavajú sa harmonogramy, peniaze sa nečerpajú, no platíme dvakrát za to isté. Považujeme to za veľkú nehoráznosť a budeme konať.

Vláda si z ľudí strieľa - drahšie energie sú vlastne lacnejšie

Voličov Smeru-SD veľký test dôvery. Konkrétne pri cenách energií, ktoré sú podľa Roberta Fica stabilné a podľa jeho dôverníka na regulačnom úrade Jozefa Holjenčíka majú dokonca klesnúť. Desiatky konkrétnych podnetov, ktoré dostávame od občanov, podložené rozpisom zálohových platieb, však hovoria o dramatickom opaku. V niektorých prípadoch ide o zvýšenie aj o dvetisíc percent.

Dvojaký meter ministra Richtera

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter (Smer-SD) pozastavil správne konanie o odobratí akreditácie zariadeniu Čistý deň, lebo vraj nemá dostatok argumentov, dôvodov a zistení. Napriek masívnym podozreniam a výpovediam, svojim politickým rozhodnutím láme odborné odporúčanie jeho vlastnej komisie, ktorá sa už v septembri uzniesla na tom, že zariadeniu treba odobrať akreditáciu. Pričom je zaujímavé, že v iných prípadoch ministerstvo koná ihneď. Poukazujeme na prípad súkromného detského domova vo Veľkých Kozmálovciach.

Smerácki advokáti majú svoj vlastný tunel

Ukazuje sa, že Finančná správa SR je pod vplyvom ministerstva vnútra pod vedením Roberta Kaliňáka, ktorý tam organizuje tendre. Ide o dve externé zmluvy s advokátskymi kanceláriami v rozsahu pol milióna eur. Pritom jedna bola uzavretá v čase, keď Slovenskom otriasala kauza Bašternák. Najzaujímavejší je však samotný opis zákazky. Je smiešne, že finančná správa namiesto toho, aby lepšie odmenila svojich zamestnancov, rozdáva peniaze externým firmám za pochybných okolností. Vyzývame políciu a generálnu prokuratúru, aby preverila naše informácie, či nedošlo k porušeniu zákona.
staršie
Strana 1