Sloboda a Solidarita DENNÍK SAS Prinášame vám prehľad našich najnovších mediálnych výstupov: Predstavili sme ekonomický reformný program s názvom Agenda 2020 http://bit.ly/1NG6RGk Ukrajina potrebuje stabilizáciu politických pomerov, nie voľby - Tlačová správa Martina Klusa http://bit.ly/1erG985 Pre Grécko už existuje len jedno dobré riešenie, odchod - komentár Richarda Sulíka http://bit.ly/1JEEZ6W Ako si môžu študenti počas leta privyrobiť – radí Jozef Mihál http://bit.ly/1NG78ci Zahraničnopolitické témy nesmú rozhodnúť o budúcnosti Slovenska - komentár Martina Klusa http://bit.ly/1KDLPbE Komu vyhovuje novodobé teplárenské nevoľníctvo - blog Karola Galeka http://bit.ly/1Chbe9U Hospodársky rast bude udržateľný, ak bude mať domáce korene – blog Eugena Jurzycu http://bit.ly/1faFFUQ Frajerom dňa je Peter Sagan, lebo nie kvôli každému sa menia pravidlá Tour de France. http://bit.ly/1faFJUF Každý pracovný deň pre vás pripravujeme súhrn mediálnych výstupov. Ak chcete byť v obraze, zapíšte sa, prosím, na odber Denníka SaS na http://www.strana-sas.sk/dennik-sas /3364
Sloboda a Solidarita | Denník SaS
Páči sa 17 ľuďom,
komentárov: 3
Sloboda a Solidarita PREDSTAVILI SME VOLEBNÝ PROGRAM AGENDA 2020 je komplexný ekonomický program obsahujúci konkrétne opatrenia pre zlepšenie podmienok podnikateľov aj všetkých ľudí. Ponúkame riešenia pre každého, kto chce na Slovensku slušne žiť, pracovať a podnikať.
6 krokov, aby sa doma oplatilo žiť, pracovať a podnikať
Páči sa 164 ľuďom,
komentárov: 29
Billboardy (všetky)

Šéf Bundesbanky prirovnal praktiky ECB k „diablovmu dielu“

pošli na vybrali.sme.sk

Prezident Bundesbanky (centrálna banka Nemecka) Jens Weidmann tento týždeň šokoval verejnosť, keď si pri svojom prejave pomohol citáciou Goetheho a aktuálne praktiky ECB prirovnal k dielu diabla.

Weidmann citoval Goetheho dielo Faust, kde diabol Mephistopheles, prestrojený za blázna, presvedčil vládcu, aby vydal veľké množstvo papierových peňazí. Tlačenie nových peňazí v príbehu krátkodobo vyrieši problémy kráľovstva, no príbeh končí so zlým koncom, keď tento krok nakoniec vedie k prudkej inflácii.

 

Weidmann vo svojom prejave priamo nespomínal aktivity prezidenta ECB Maria Draghiho, ktorý podporil spustenie nákupov dlhopisov problémových štátov, no nepriamo naň narážal, keď povedal:
„Ak môže centrálna banka vytvoriť potenciálne neobmedzené množstvo peňazí z ničoho, ako dokáže zaistiť, že peniaze budú dosť vzácne na to, aby si udržali svoju hodnotu? (...) Áno, toto pokušenie skutočne existuje a mnohí v monetárnej histórii mu podľahli.“

 

Prejav Weidmanna zožal ostrú kritiku, vzhľadom na to, v akom citlivom období táto kritika prichádza. Spustenie programu Draghiho podporilo dôveru a trhy, keďže tieto tak budú mať viac „žetónov“ na stávkovanie v „kasíne“, ktorým sa stali finančné trhy. Tie tak budú môcť aj naďalej hazardovať, pričom sa môžu spoľahnúť na to, že keď zle investujú (napríklad do dlhopisov krajín s neudržateľným financovaním), Draghi do hry vloží ďalšie žetóny – samozrejme na úkor občanov eurozóny, ktorí to zaplatia prostredníctvom vyššej inflácie.

 

Zdroj: The Telegraph

ECB nelegálne financuje štáty a zdražuje benzín a potraviny Liek na európsku krízu – neobmedzené tlačenie peňazí ECB sa chystá nakupovať dlhopisy problémových krajín v neobmedzenej výške