Sloboda a Solidarita ŠANCA VYHRABAŤ SA EXISTUJE, AJ ÍRI JU VYUŽILI Hovorí sa, že je dôležité poučiť sa z chýb iných, aby sme nerobili tie vlastné. Slovensko má neúspechy ostatných krajín ako na tanieri, ale berieme si aspoň trošku z nich príklad?
Keltský tiger sa zviecha, no obojku sa ešte nezbaví
Páči sa 7 ľuďom,
komentárov: 0
Sloboda a Solidarita GABČÍKOVČANIA PREJAVILI SVOJU VÔĽU, REŠPEKTUJME JU Dohoda je však podpísaná a nedá sa už zvrátiť, preto navrhujeme najprijateľnejšie riešenie - umiestnime azylantov v objektoch, ktoré sú vhodné, prázdne, nevyužité a zároveň najlepšie ustrážiteľné. A čo je dôležité, sú mimo zastavaného územia.
SAS navrhuje rakúskych azylantov umiestniť vo vojenských kasárňach
Páči sa 156 ľuďom,
komentárov: 75
Billboardy (všetky)

Šéf Bundesbanky prirovnal praktiky ECB k „diablovmu dielu“

pošli na vybrali.sme.sk

Prezident Bundesbanky (centrálna banka Nemecka) Jens Weidmann tento týždeň šokoval verejnosť, keď si pri svojom prejave pomohol citáciou Goetheho a aktuálne praktiky ECB prirovnal k dielu diabla.

Weidmann citoval Goetheho dielo Faust, kde diabol Mephistopheles, prestrojený za blázna, presvedčil vládcu, aby vydal veľké množstvo papierových peňazí. Tlačenie nových peňazí v príbehu krátkodobo vyrieši problémy kráľovstva, no príbeh končí so zlým koncom, keď tento krok nakoniec vedie k prudkej inflácii.

 

Weidmann vo svojom prejave priamo nespomínal aktivity prezidenta ECB Maria Draghiho, ktorý podporil spustenie nákupov dlhopisov problémových štátov, no nepriamo naň narážal, keď povedal:
„Ak môže centrálna banka vytvoriť potenciálne neobmedzené množstvo peňazí z ničoho, ako dokáže zaistiť, že peniaze budú dosť vzácne na to, aby si udržali svoju hodnotu? (...) Áno, toto pokušenie skutočne existuje a mnohí v monetárnej histórii mu podľahli.“

 

Prejav Weidmanna zožal ostrú kritiku, vzhľadom na to, v akom citlivom období táto kritika prichádza. Spustenie programu Draghiho podporilo dôveru a trhy, keďže tieto tak budú mať viac „žetónov“ na stávkovanie v „kasíne“, ktorým sa stali finančné trhy. Tie tak budú môcť aj naďalej hazardovať, pričom sa môžu spoľahnúť na to, že keď zle investujú (napríklad do dlhopisov krajín s neudržateľným financovaním), Draghi do hry vloží ďalšie žetóny – samozrejme na úkor občanov eurozóny, ktorí to zaplatia prostredníctvom vyššej inflácie.

 

Zdroj: The Telegraph

ECB nelegálne financuje štáty a zdražuje benzín a potraviny Liek na európsku krízu – neobmedzené tlačenie peňazí ECB sa chystá nakupovať dlhopisy problémových krajín v neobmedzenej výške