Sloboda a Solidarita NIKOHO TO NEPREKVAPÍ, ALE PÁR FAKTOV NEZAŠKODÍ... ...alebo o tom, ako tímlíder pre energetiku zistil, že by sa mohol zamestnať ako investigatívny novinár.
Fico ako tichý spoločník v J&T
Páči sa 59 ľuďom,
komentárov: 11
Sloboda a Solidarita Strana SaS vyjadruje hlbokú ľútosť nad smrťou ľudí neďaleko slovenských hraníc. Desiatky utečencov, medzi nimi deti, umreli obzvlášť krutou smrťou a všetci zodpovední za to, že boli vo vozidle ponechaní, si zaslúžia najprísnejší trest. Táto udalosť poukazuje na to, že utečenci sú vystavení extrémne neľudskému zaobchádzaniu a prevádzači sa neštítia ničoho. „Dlhodobo tvrdíme, že biznis s utečencami je neľudský a vedie len k utrpeniu. Na ľudských tragédiách zarábajú prevádzači a špekulanti, ktorým nezáleží na životoch utečencov,“ povedal predseda SaS Richard Sulík. Táto udalosť je výrazným mementom pre všetkých zodpovedných a je potrebné urobiť všetko pre to, aby sa podobné tragédie neopakovali. Strana SaS tiež s veľkým znepokojením vníma hlasy velebiace túto nesmiernu tragédiu. Umreli ľudské bytosti a ak voči tomuto faktu stratíme citlivosť, prídeme tiež o poučenie sa z najväčších tragédií 20. storočia. Vzhľadom k faktu, že dané vozidlo má svoj pôvod na Slovensku, vyzývame všetky príslušné orgány k promptnej spolupráci s rakúskymi vyšetrovateľmi a pomoci pri objasnení tohto zločinu.
Páči sa 118 ľuďom,
komentárov: 57
Billboardy (všetky)

Šéf Bundesbanky prirovnal praktiky ECB k „diablovmu dielu“

pošli na vybrali.sme.sk

Prezident Bundesbanky (centrálna banka Nemecka) Jens Weidmann tento týždeň šokoval verejnosť, keď si pri svojom prejave pomohol citáciou Goetheho a aktuálne praktiky ECB prirovnal k dielu diabla.

Weidmann citoval Goetheho dielo Faust, kde diabol Mephistopheles, prestrojený za blázna, presvedčil vládcu, aby vydal veľké množstvo papierových peňazí. Tlačenie nových peňazí v príbehu krátkodobo vyrieši problémy kráľovstva, no príbeh končí so zlým koncom, keď tento krok nakoniec vedie k prudkej inflácii.

 

Weidmann vo svojom prejave priamo nespomínal aktivity prezidenta ECB Maria Draghiho, ktorý podporil spustenie nákupov dlhopisov problémových štátov, no nepriamo naň narážal, keď povedal:
„Ak môže centrálna banka vytvoriť potenciálne neobmedzené množstvo peňazí z ničoho, ako dokáže zaistiť, že peniaze budú dosť vzácne na to, aby si udržali svoju hodnotu? (...) Áno, toto pokušenie skutočne existuje a mnohí v monetárnej histórii mu podľahli.“

 

Prejav Weidmanna zožal ostrú kritiku, vzhľadom na to, v akom citlivom období táto kritika prichádza. Spustenie programu Draghiho podporilo dôveru a trhy, keďže tieto tak budú mať viac „žetónov“ na stávkovanie v „kasíne“, ktorým sa stali finančné trhy. Tie tak budú môcť aj naďalej hazardovať, pričom sa môžu spoľahnúť na to, že keď zle investujú (napríklad do dlhopisov krajín s neudržateľným financovaním), Draghi do hry vloží ďalšie žetóny – samozrejme na úkor občanov eurozóny, ktorí to zaplatia prostredníctvom vyššej inflácie.

 

Zdroj: The Telegraph

ECB nelegálne financuje štáty a zdražuje benzín a potraviny Liek na európsku krízu – neobmedzené tlačenie peňazí ECB sa chystá nakupovať dlhopisy problémových krajín v neobmedzenej výške