Denník SaS
Sloboda a Solidarita NIKITA SLOVÁK: DEŇ S ROBERTOM Robert bol nervózny, nič ho nebavilo... Pred očami sa mu mihali výjavy - potápajúci sa Titanic, Vlado pozerajúci smutne cez mreže Elektry, pripitý Jano na invalidnom vozíku v nemocnici... hrozné! Odsotil najdrahšieho maséra na svete oblečeného ako gejša a zavolal svojej skúsenej asistentke, že si môže škrtnúť dnešný striptíz, nemá čas na takéto hlúposti. Boha, percentá klesajú! Chcelo by to fotku so psom, ale takých už má zo dvadsať a už ho aj pár razy pokúsal. Kliky s ním už vojaci nechcú robiť a na beh na hrádzi je zima. Počkať... a čo tá... akože sa to volá... Jáj Svetlana... ale nie, v poslednom čase naňho v telke vždy zazerá. Škoda, ľuďom by sa páčilo, keby sa odfotil s rodinkou. Možno by pomohlo, keby išiel na poľovačku s Gašpim, aj keď to je vždy riziko, koho ten ostrostrelec trafí. Nedá mu pokoja ten Igor! Na nete vyhrabal nejaký spis, či čo to bolo s názvom Slovo o pluku Igorovom, ale ako čítal, tak čítal a ničomu nerozumel. Je to blbosť... Ozval sa zvonček a do bytu vošli dvaja agenti SIS, zamaskovaní za hipsterov. Jeden vytiahol spis a Robert si pomaličky uchlipkával colu- ktorá sa aj vďaka nemu odsťahovala zo Slovenska a čítal a čítal. Nakoniec sa diabolsky zasmial a vedel, že ho zničí. Bol to zápis z triednej knihy zo štvrtej a z roku 1984. Veľkými písmenami tam stálo... MATOVIČ FAJČIL NA ZÁCHODE!!!
Timeline Photos
Páči sa 317 ľuďom,
komentárov: 19
Sloboda a Solidarita NECH SA MLADÍ VRÁTIA DOMOV Pôjde to len vtedy keď sa im to oplatí. Zažili sme obdobie, keď sa vracali a nebolo to tak dávno...
Aby mladí nedochádzali do zahraničia
Páči sa 275 ľuďom,
komentárov: 30
Billboardy (všetky)

Šéf Bundesbanky prirovnal praktiky ECB k „diablovmu dielu“

pošli na vybrali.sme.sk

Prezident Bundesbanky (centrálna banka Nemecka) Jens Weidmann tento týždeň šokoval verejnosť, keď si pri svojom prejave pomohol citáciou Goetheho a aktuálne praktiky ECB prirovnal k dielu diabla.

Weidmann citoval Goetheho dielo Faust, kde diabol Mephistopheles, prestrojený za blázna, presvedčil vládcu, aby vydal veľké množstvo papierových peňazí. Tlačenie nových peňazí v príbehu krátkodobo vyrieši problémy kráľovstva, no príbeh končí so zlým koncom, keď tento krok nakoniec vedie k prudkej inflácii.

 

Weidmann vo svojom prejave priamo nespomínal aktivity prezidenta ECB Maria Draghiho, ktorý podporil spustenie nákupov dlhopisov problémových štátov, no nepriamo naň narážal, keď povedal:
„Ak môže centrálna banka vytvoriť potenciálne neobmedzené množstvo peňazí z ničoho, ako dokáže zaistiť, že peniaze budú dosť vzácne na to, aby si udržali svoju hodnotu? (...) Áno, toto pokušenie skutočne existuje a mnohí v monetárnej histórii mu podľahli.“

 

Prejav Weidmanna zožal ostrú kritiku, vzhľadom na to, v akom citlivom období táto kritika prichádza. Spustenie programu Draghiho podporilo dôveru a trhy, keďže tieto tak budú mať viac „žetónov“ na stávkovanie v „kasíne“, ktorým sa stali finančné trhy. Tie tak budú môcť aj naďalej hazardovať, pričom sa môžu spoľahnúť na to, že keď zle investujú (napríklad do dlhopisov krajín s neudržateľným financovaním), Draghi do hry vloží ďalšie žetóny – samozrejme na úkor občanov eurozóny, ktorí to zaplatia prostredníctvom vyššej inflácie.

 

Zdroj: The Telegraph

ECB nelegálne financuje štáty a zdražuje benzín a potraviny Liek na európsku krízu – neobmedzené tlačenie peňazí ECB sa chystá nakupovať dlhopisy problémových krajín v neobmedzenej výške