Sloboda a Solidarita RODINA JE TAM, KDE VLÁDNE LÁSKA Rodiny na Slovensku trápi zlá ekonomická situácia. SaS presadzuje ekonomické reformy a odborné riešenia. Neznamená to však, že zabudneme od iný dôležitý bod programu - nehádzať takýmto ľuďom polená pod nohy. Pretože niektoré rodiny trápi aj to, že sa na nich "vďaka" referendu začalo ukazovať prstom.
Lesbická rodina s troma deťmi: Referendum trestá tých, pre ktorých je rodina základ
Páči sa 496 ľuďom,
komentárov: 234
Sloboda a Solidarita MILIÓNY V LUFTE Pochybuje ešte vôbec niekto, že klamal a podvádzal? Čo s tým urobí premiér? http://www.teraz.sk/ekonomika/poslanci-vyzyvaju-premiera-aby-odvol/116995-clanok.html
Poslanci vyzývajú premiéra, aby odvolal ministra hospodárstva Pavlisa
Páči sa 213 ľuďom,
komentárov: 28

Šéf Bundesbanky prirovnal praktiky ECB k „diablovmu dielu“

pošli na vybrali.sme.sk

Prezident Bundesbanky (centrálna banka Nemecka) Jens Weidmann tento týždeň šokoval verejnosť, keď si pri svojom prejave pomohol citáciou Goetheho a aktuálne praktiky ECB prirovnal k dielu diabla.

Weidmann citoval Goetheho dielo Faust, kde diabol Mephistopheles, prestrojený za blázna, presvedčil vládcu, aby vydal veľké množstvo papierových peňazí. Tlačenie nových peňazí v príbehu krátkodobo vyrieši problémy kráľovstva, no príbeh končí so zlým koncom, keď tento krok nakoniec vedie k prudkej inflácii.

 

Weidmann vo svojom prejave priamo nespomínal aktivity prezidenta ECB Maria Draghiho, ktorý podporil spustenie nákupov dlhopisov problémových štátov, no nepriamo naň narážal, keď povedal:
„Ak môže centrálna banka vytvoriť potenciálne neobmedzené množstvo peňazí z ničoho, ako dokáže zaistiť, že peniaze budú dosť vzácne na to, aby si udržali svoju hodnotu? (...) Áno, toto pokušenie skutočne existuje a mnohí v monetárnej histórii mu podľahli.“

 

Prejav Weidmanna zožal ostrú kritiku, vzhľadom na to, v akom citlivom období táto kritika prichádza. Spustenie programu Draghiho podporilo dôveru a trhy, keďže tieto tak budú mať viac „žetónov“ na stávkovanie v „kasíne“, ktorým sa stali finančné trhy. Tie tak budú môcť aj naďalej hazardovať, pričom sa môžu spoľahnúť na to, že keď zle investujú (napríklad do dlhopisov krajín s neudržateľným financovaním), Draghi do hry vloží ďalšie žetóny – samozrejme na úkor občanov eurozóny, ktorí to zaplatia prostredníctvom vyššej inflácie.

 

Zdroj: The Telegraph

ECB nelegálne financuje štáty a zdražuje benzín a potraviny Liek na európsku krízu – neobmedzené tlačenie peňazí ECB sa chystá nakupovať dlhopisy problémových krajín v neobmedzenej výške