Denník SaS
Sloboda a Solidarita PREČO SI OBČAS NEPRIPLATIŤ... Vláda navrhla dvojaké cenovky na potraviny – aby ľudia patrične ocenili tie s 10% daňou. Pýtame sa, nie je to málo? A máme nápad na rozšírenie tohto trendu. http://ekonomika.sme.sk/c/7486135/drahsi-stroj-nez-v-piestanoch-objednali-zdravotnici-v-kosiciach.html?ref=njct
Drahší stroj než v Piešťanoch objednali zdravotníci v Košiciach | Slovensko | ekonomika.sme.sk
Páči sa 153 ľuďom,
komentárov: 25
Sloboda a Solidarita ODLUKA CIRKVÍ OD ŠTÁTU Keby sa pri každej reforme vyžadoval súhlas všetkých dotknutých strán, tak nám tu stále vládne KSS a sloboda prejavu by bola zaujímavá teoretická téma v týždenníku Nové slovo. Myslím si, že hlavné dôvody, prečo červeno-čierni poslanci zo Smeru a KDH finančnú odluku cirkvi od štátneho rozpočtu zastavili, sú dva:
Nenariekam. Čas na odluku cirkví od štátu jedného dňa príde - Glob.sk
Páči sa 85 ľuďom,
komentárov: 16
Billboardy (všetky)

Rozhodnuté! Peniaze do Grécka pošleme

pošli na vybrali.sme.sk

Dnes nadránom sa rozhodlo, že dočasný euroval poskytne záchrannú pôžičku Grécku vo výške 130 miliárd eur!Z tejto sumy pripadá na neodvolateľné a bezpodmienečné záruky, ktoré vystaví Slovensko 1,155 miliardy eur. Ešte nie je všetkému zlu zďaleka koniec. Súkromní investori odpíšu viac, ako sa pôvodne predpokladalo (53,5%) a pri výmene dlhopisov získajú nižší výnos (od 2% do 4,3%). ECB sa úplne vzdá výnosov z gréckych dlhopisov (ktoré nezákonne nakúpila) a tiež si odpíše stratu vo výške 12 miliárd eur.

Čiže do záchrany Grécka sa už začína zapájať popri súkromnom aj verejný sektor. Zástupcovia Trojky budú trvalo prítomní v Aténach a budú dohliadať na plnenie úsporných programov, privatizácie a na to, aby na účte boli permanentne blokované prostriedky minimálne na zaplatenie 3-mesačných úrokov z verejného dlhu.

Existuje aj pesimistický scenár udržateľnosti gréckeho dlhu, ktorý uvádza vo svojej správe Trojka. Podľa neho bude ešte aj v roku 2020 grécky dlh na úrovni 160% HDP (teda presne tam, kde je dnes) a Grécko bude potrebovať dodatočných 245 miliárd eur pomoci, čo je takmer dvojnásobny balík, ako bol schválený v noci. Ani šéfka IMF nevedela potvrdiť, akou sumou sa na novom programe bude podieľať IMF.

Nezodpovedná ruleta, tentokrát aj s účasťou Slovenska, sa teda roztáča.

10 nezodpovedaných otázok ohľadom druhej pôžičky Grécku Wall Street Journal: Limity európskej solidarity Ako sa v Bruseli rozhoduje o miliardách !