Sloboda a Solidarita AKO DOPADNE GRÉCKE REFERENDUM? Ak by bolo referendum dva mesiace dozadu, grécki voliči by úsporné opatrenia odmietli. Gréci sú však celý tento týždeň konfrontovaní s tým, že banky sú zavreté, z bankomatov dostanú maximálne 60 eur, minuli sa drobné. A to dosť vplýva, preto je možné, že európske opatrenia schvália. Pozrite si rozhovor s Richardom Sulíkom pre Tablet.tv. Aký výsledok referenda tipujete vy?
SULÍK o REFERENDE:Je jedno ako Gréci rozhodnú, je to mor alebo cholera
Páči sa 53 ľuďom,
komentárov: 6
Sloboda a Solidarita DENNÍK SAS Prinášame vám prehľad našich najnovších mediálnych výstupov: Predstavili sme ekonomický reformný program s názvom Agenda 2020 http://bit.ly/1NG6RGk Ukrajina potrebuje stabilizáciu politických pomerov, nie voľby - Tlačová správa Martina Klusa http://bit.ly/1erG985 Pre Grécko už existuje len jedno dobré riešenie, odchod - komentár Richarda Sulíka http://bit.ly/1JEEZ6W Ako si môžu študenti počas leta privyrobiť – radí Jozef Mihál http://bit.ly/1NG78ci Zahraničnopolitické témy nesmú rozhodnúť o budúcnosti Slovenska - komentár Martina Klusa http://bit.ly/1KDLPbE Komu vyhovuje novodobé teplárenské nevoľníctvo - blog Karola Galeka http://bit.ly/1Chbe9U Hospodársky rast bude udržateľný, ak bude mať domáce korene – blog Eugena Jurzycu http://bit.ly/1faFFUQ Frajerom dňa je Peter Sagan, lebo nie kvôli každému sa menia pravidlá Tour de France. http://bit.ly/1faFJUF Každý pracovný deň pre vás pripravujeme súhrn mediálnych výstupov. Ak chcete byť v obraze, zapíšte sa, prosím, na odber Denníka SaS na http://www.strana-sas.sk/dennik-sas /3364
Sloboda a Solidarita | Denník SaS
Páči sa 25 ľuďom,
komentárov: 8
Billboardy (všetky)

Rozhodnuté! Peniaze do Grécka pošleme

pošli na vybrali.sme.sk

Dnes nadránom sa rozhodlo, že dočasný euroval poskytne záchrannú pôžičku Grécku vo výške 130 miliárd eur!Z tejto sumy pripadá na neodvolateľné a bezpodmienečné záruky, ktoré vystaví Slovensko 1,155 miliardy eur. Ešte nie je všetkému zlu zďaleka koniec. Súkromní investori odpíšu viac, ako sa pôvodne predpokladalo (53,5%) a pri výmene dlhopisov získajú nižší výnos (od 2% do 4,3%). ECB sa úplne vzdá výnosov z gréckych dlhopisov (ktoré nezákonne nakúpila) a tiež si odpíše stratu vo výške 12 miliárd eur.

Čiže do záchrany Grécka sa už začína zapájať popri súkromnom aj verejný sektor. Zástupcovia Trojky budú trvalo prítomní v Aténach a budú dohliadať na plnenie úsporných programov, privatizácie a na to, aby na účte boli permanentne blokované prostriedky minimálne na zaplatenie 3-mesačných úrokov z verejného dlhu.

Existuje aj pesimistický scenár udržateľnosti gréckeho dlhu, ktorý uvádza vo svojej správe Trojka. Podľa neho bude ešte aj v roku 2020 grécky dlh na úrovni 160% HDP (teda presne tam, kde je dnes) a Grécko bude potrebovať dodatočných 245 miliárd eur pomoci, čo je takmer dvojnásobny balík, ako bol schválený v noci. Ani šéfka IMF nevedela potvrdiť, akou sumou sa na novom programe bude podieľať IMF.

Nezodpovedná ruleta, tentokrát aj s účasťou Slovenska, sa teda roztáča.

10 nezodpovedaných otázok ohľadom druhej pôžičky Grécku Wall Street Journal: Limity európskej solidarity Ako sa v Bruseli rozhoduje o miliardách !