Sloboda a Solidarita PREČO MAJÚ OBČANIA V4 SKLONY K POLITICKÉMU MASOCHIZMU? Krajiny V4 akoby boli zakliate s politikmi typu Viktor Orbán, Miloš Zeman, Robert Fico a najnovšie Andrzej Duda v čelných verejných funkciách. Aké je riešenie?
Zakliata stredná Európa - Orbán, Zeman, Fico a najnovšie Duda
Páči sa 2 ľuďom,
komentárov: 0
Sloboda a Solidarita PRACOVNÁ ZDRAVOTNÁ SLUŽBA – ĎALŠÍ KLINEC DO RAKVY SLOVENSKÉHO PODNIKATEĽA Povinná pracovná zdravotná služba je nezmyselná administratívna aj finančná záťaž. Neprináša nič zamestnávateľom, ani zamestnancom.
Pracovná zdravotná služba je chorobou podnikania a placebom ochrany zdravia
Páči sa 133 ľuďom,
komentárov: 9

Rozhodnuté! Peniaze do Grécka pošleme

pošli na vybrali.sme.sk

Dnes nadránom sa rozhodlo, že dočasný euroval poskytne záchrannú pôžičku Grécku vo výške 130 miliárd eur!Z tejto sumy pripadá na neodvolateľné a bezpodmienečné záruky, ktoré vystaví Slovensko 1,155 miliardy eur. Ešte nie je všetkému zlu zďaleka koniec. Súkromní investori odpíšu viac, ako sa pôvodne predpokladalo (53,5%) a pri výmene dlhopisov získajú nižší výnos (od 2% do 4,3%). ECB sa úplne vzdá výnosov z gréckych dlhopisov (ktoré nezákonne nakúpila) a tiež si odpíše stratu vo výške 12 miliárd eur.

Čiže do záchrany Grécka sa už začína zapájať popri súkromnom aj verejný sektor. Zástupcovia Trojky budú trvalo prítomní v Aténach a budú dohliadať na plnenie úsporných programov, privatizácie a na to, aby na účte boli permanentne blokované prostriedky minimálne na zaplatenie 3-mesačných úrokov z verejného dlhu.

Existuje aj pesimistický scenár udržateľnosti gréckeho dlhu, ktorý uvádza vo svojej správe Trojka. Podľa neho bude ešte aj v roku 2020 grécky dlh na úrovni 160% HDP (teda presne tam, kde je dnes) a Grécko bude potrebovať dodatočných 245 miliárd eur pomoci, čo je takmer dvojnásobny balík, ako bol schválený v noci. Ani šéfka IMF nevedela potvrdiť, akou sumou sa na novom programe bude podieľať IMF.

Nezodpovedná ruleta, tentokrát aj s účasťou Slovenska, sa teda roztáča.

10 nezodpovedaných otázok ohľadom druhej pôžičky Grécku Wall Street Journal: Limity európskej solidarity Ako sa v Bruseli rozhoduje o miliardách !