Denník SaS
Sloboda a Solidarita TIE MALIČKÉ STVORENIA NIEKTO MUSÍ CHRÁNIŤ, V SaS MAJÚ SVOJU MAMU Sociálni pracovníci nemajú žiadne možnosti, ako objektívne vyhodnotiť situáciu, v akej sa dieťa nachádza. To je niečo, čo sa dá zmeniť, horšie je, že často na to nemajú ani ochotu. Pre Natáliu Blahovú sú práva detí alfou a omegou, preto má okrem svojich detí aj veľkú kopu ďalších, ktoré jú zbožňujú :)
Natália Blahová: Štátna moc dieťa nechráni, narába s ním ako s neživou vecou
Páči sa 9 ľuďom,
komentárov: 3
Sloboda a Solidarita HRÁME ČISTÚ HRU Čo sa tu človek nedozvie. Vraj sme mali pred zasadnutím parlamentu našich 40 návrhov ešte "predrokovať" s koalíciou a potom by bola šanca, aby sme aspoň niečo presadili. Potichu a za zatvorenými dverami, za vaším chrbtom, milí voliči. Eugen Jurzyca analyzuje, čo všetko Slovensku vďaka takýmto parádnym výhovorkám ušlo.
Čistá a špinavá hra v parlamente
Páči sa 49 ľuďom,
komentárov: 19
Billboardy (všetky)

Návrh SaS: Menej poslancov a žiadna imunita

pošli na vybrali.sme.sk

Strana SaS predložila na rokovanie parlamentu prvé návrhy zákonov - rovnako ako v referende z roku 2010 usilujeme o zníženie počtu poslancov zo 150 na 100, ďalším je potom zrušenie trestnoprávnej imunity.

"Po voľbách sme vyhlásili, že budeme zodpovedná, konštruktívna a pracovitá opozícia. Dnes predkladáme na rokovanie parlamentu prvé dva návrhy zákonov. Prvým z nich je návrh na zníženie počtu poslancov zo 150 na 100 a druhým zrušenie trestnoprávnej imunity," povedal na úvod tlačovej besedy predseda SaS Richard Sulík.

"Zníženie počtu poslancov strana SaS presadzovala už v referende v roku 2010. Vtedy túto zmenu podporilo takmer milión občanov. Je to pre nás obrovský záväzok a urobíme všetko preto, aby sa ho podarilo naplniť. O 50 poslancov menej znamená, že občania ušetria niekoľko miliónov eur ročne. Odrazu by sme mohli mať napríklad peniaze na zvýšenie platov zdravotných sestier v niekoľkých okresoch. Existuje aj ďalší dôvod. Malej krajine, akou je Slovensko, 100 poslancov stačí.

Trestnoprávna imunita je zasa privilégium, ktoré nik z nás nepotrebuje. Nemajú ho bežní ľudia a neexistuje žiadny dôvod, prečo by ho mali mať poslanci alebo sudcovia. Hlasovali sme za zrušenie trestnoprávnej imunity vždy, keď bol takýto návrh v parlamente. Tak ako sme úspešne bojovali za zrušenie priestupkovej imunity, budeme bojovať aj za zrušenie trestnoprávnej. Viac ako dvadsať rokov sa poslanci tejto zmeny boja. Navyše, oba tieto návrhy podporil už aj Smer a osobne premiér Robert Fico.

Ešte nikdy sme neboli tak blízko k presadeniu týchto návrhov. Tu je našich 11 hlasov, ktoré spolu so Smerom predstavujú ústavnú väčšinu. Teraz sa ukáže, či slovo Roberta Fica je slovom chlapa," dodal R. Sulík.