Denník SaS
Sloboda a Solidarita NIKITA SLOVÁK: MEČIAROV BACIL Málokto u nás vie, ako sa džihádisti boja Fica. A odvtedy, ako našu krajinu zaplavili obrovité billboardy s nápisom Chránime Slovensko sa mudžahedíni idú potentovať od strachu. Prísna tvár s večne zachmúreným výrazom človeka, čo už dávno nebol na toalete, v nich vzbudzuje panický strach. Plus tie reči, čo všetko urobí, pomôže francúzskej polícii, zabezpečí hranice schengenu, zmonitoruje islamistov tak, že sa ani nespoznajú...no strach... Iba zasvätení vedia, že dostal Mečiarov bacil... Iba on, otec vlasti, dokázal pri takomto záchvate spustiť jazykový freestyle o všetkom, čo mu v tej chvíli prebehlo hlavou a ako vravia indiáni, nedovidel na koniec vety. Možno sa náš premiér napil z jeho pohára, možno sa bozkávali vášnivo, ako to len komunisti dokážu, ale bacil preskočil. Mám však aj veselšie správy, tajné služby v spojení s elitnými policajtami našli FF. Fekálneho fantóma, smeráci sa ho snažia preprogramovať, aby dokázal zmeniť materiál a voličom mazať okolo huby med. Aj Váhostav už začal vyplácať veriteľov, obrovskou zhodou okolností ako prvého vyplatili muža, ktorý vlastní komplex, v ktorom býva aj náš pracovitý vodca. A tretia dobrá správa je, že mladí Paškovci zmlátili mužov a hlavne ženy, čo potajomky konvertovali na islam, nedali sa oklamať ani plačom, ani zdanlivo jemným výzorom žien a poctivo po Slovensky ich zbili ako žito. Dobre ich vychoval ten strýko... Len jemu sa vraj nedarí, napriek svojej dobrote musí bývať v košickom parku.
Timeline Photos
Páči sa 244 ľuďom,
komentárov: 19
Sloboda a Solidarita Brani Gröhling - Vo vzdelaní je budúcnosť krajiny Vítame medzi nami Branislava Gröhlinga, odborníka na stredné a a odborné vzdelávanie. Už 10 rokov intenzívne nahrádza úlohu štátu v prepájaní teórie a praxe na školách a reálne robí to, o čom iní len rozprávajú. 5. marca ho na kandidátke strany SaS nájdete s číslom 18.
Timeline Photos
Páči sa 93 ľuďom,
komentárov: 11
Billboardy (všetky)

Maďarsko za eurofondy postavilo diaľničný tunel na rovine

pošli na vybrali.sme.sk

Andor Jakab na svojom blogu píše o korupcii v Maďarsku v súvislosti s eurofondmi. Píše o tom, ako je korupcia systémová, ale píše aj o jej jednotlivých príkladoch. Z nich najzaujímavejší je bizarný prípad, keď bol pri stavaní diaľníc postavený tunel na rovnej zemi.

Výstavba tunelov na rovine bez kopcov bude zrejme dosť výnimočná nielen na maďarské pomery. Andor Jakab hovorí, že ohľadom tohto tunelu sa uskutočnili „vyšetrovania“, podľa nich však išlo o hospodárne využité peniaze – a tunel na rovine tak mal byť najlacnejšou alternatívou.

 i-like-hungary-3.jpg

 i-like-hungary-2.jpg

Andor Jakab tiež píše o rekonštrukcii železnice, ktorá stála takmer pol miliardy eur, pričom zrekonštruovaných bolo len 67 kilometrov. Jeden kilometer rekonštrukcie starej trate tak stál 7,3 milióna eur za kilometer, pričom vybudovanie úplne novej trate pre moderné vlaky TGV vo Francúzsku stojí 10 miliónov eur za kilometer.

 

Vláda efektivitu využitia týchto peňazí obhajuje tým, že Maďarsko sa vstupom do EÚ zaviazalo k obnove tratí. Rovnako pripomína, že 85% nákladov financuje Európska únia. Cena tejto trate však bola navýšená o 15%, ohľadom čoho sa Andor Jakab zamýšľa, či to nebolo zámerom vlády – aby tak v skutočnosti Európska únia zaplatila celú predraženú rekonštrukciu.

 

Zdroj:andorjakab.blog

Pár zaujímavých skutočností o eurofondoch Dán, ktorý si za peniaze z EÚ postavil lyžiarsku zjazdovku na ostrove bez kopcov a snehu, dostal od EÚ ďalšie peniaze Dostávame z EÚ oveľa viac peňazí ako platíme?