Sloboda a Solidarita RODINA JE TAM, KDE VLÁDNE LÁSKA Rodiny na Slovensku trápi zlá ekonomická situácia. SaS presadzuje ekonomické reformy a odborné riešenia. Neznamená to však, že zabudneme od iný dôležitý bod programu - nehádzať takýmto ľuďom polená pod nohy. Pretože niektoré rodiny trápi aj to, že sa na nich "vďaka" referendu začalo ukazovať prstom.
Lesbická rodina s troma deťmi: Referendum trestá tých, pre ktorých je rodina základ
Páči sa 539 ľuďom,
komentárov: 251
Sloboda a Solidarita MILIÓNY V LUFTE Pochybuje ešte vôbec niekto, že klamal a podvádzal? Čo s tým urobí premiér? http://www.teraz.sk/ekonomika/poslanci-vyzyvaju-premiera-aby-odvol/116995-clanok.html
Poslanci vyzývajú premiéra, aby odvolal ministra hospodárstva Pavlisa
Páči sa 217 ľuďom,
komentárov: 28

Maďarsko za eurofondy postavilo diaľničný tunel na rovine

pošli na vybrali.sme.sk

Andor Jakab na svojom blogu píše o korupcii v Maďarsku v súvislosti s eurofondmi. Píše o tom, ako je korupcia systémová, ale píše aj o jej jednotlivých príkladoch. Z nich najzaujímavejší je bizarný prípad, keď bol pri stavaní diaľníc postavený tunel na rovnej zemi.

Výstavba tunelov na rovine bez kopcov bude zrejme dosť výnimočná nielen na maďarské pomery. Andor Jakab hovorí, že ohľadom tohto tunelu sa uskutočnili „vyšetrovania“, podľa nich však išlo o hospodárne využité peniaze – a tunel na rovine tak mal byť najlacnejšou alternatívou.

 i-like-hungary-3.jpg

 i-like-hungary-2.jpg

Andor Jakab tiež píše o rekonštrukcii železnice, ktorá stála takmer pol miliardy eur, pričom zrekonštruovaných bolo len 67 kilometrov. Jeden kilometer rekonštrukcie starej trate tak stál 7,3 milióna eur za kilometer, pričom vybudovanie úplne novej trate pre moderné vlaky TGV vo Francúzsku stojí 10 miliónov eur za kilometer.

 

Vláda efektivitu využitia týchto peňazí obhajuje tým, že Maďarsko sa vstupom do EÚ zaviazalo k obnove tratí. Rovnako pripomína, že 85% nákladov financuje Európska únia. Cena tejto trate však bola navýšená o 15%, ohľadom čoho sa Andor Jakab zamýšľa, či to nebolo zámerom vlády – aby tak v skutočnosti Európska únia zaplatila celú predraženú rekonštrukciu.

 

Zdroj:andorjakab.blog

Pár zaujímavých skutočností o eurofondoch Dán, ktorý si za peniaze z EÚ postavil lyžiarsku zjazdovku na ostrove bez kopcov a snehu, dostal od EÚ ďalšie peniaze Dostávame z EÚ oveľa viac peňazí ako platíme?