Napíšte nám

 

Navštívte nás

Sloboda a Solidarita Keď to kváka ako Fico, určite to bude Smer.
Maroš Šefčovič | Doma marketing, vonku poslúchať - Eurovoľby
Páči sa 78 ľuďom,
komentárov: 13
Sloboda a Solidarita Zatiaľ čo sa po tvrdej kritike SaS, OľaNo a Novy ústavní koaliční partneri KDH a Smer nevedia dohodnúť, kto vlastne chce oslabiť prezidenta pri kreovaní Súdnej rady, Štefan Harabin opäť kandiduje za jej šéfa. A tak sa nad Tatrou zase zmráka. Či už blýska?
Páči sa 119 ľuďom,
komentárov: 32
Sloboda a Solidarita Aby sme lepšie pochopili perfídnosť ruského postoja, ponúkame fikciu: Úrady na južnom Slovensku obsadili maskovaní ozbrojenci s podporou Jobbiku. Budapešť varuje Slovensko, aby nepoužilo proti vlastným občanom (rozumej teroristom) silu, lebo v opačnom prípade...
Páči sa 195 ľuďom,
komentárov: 181

Maďarsko za eurofondy postavilo diaľničný tunel na rovine

pošli na vybrali.sme.sk

Andor Jakab na svojom blogu píše o korupcii v Maďarsku v súvislosti s eurofondmi. Píše o tom, ako je korupcia systémová, ale píše aj o jej jednotlivých príkladoch. Z nich najzaujímavejší je bizarný prípad, keď bol pri stavaní diaľníc postavený tunel na rovnej zemi.

Výstavba tunelov na rovine bez kopcov bude zrejme dosť výnimočná nielen na maďarské pomery. Andor Jakab hovorí, že ohľadom tohto tunelu sa uskutočnili „vyšetrovania“, podľa nich však išlo o hospodárne využité peniaze – a tunel na rovine tak mal byť najlacnejšou alternatívou.

 i-like-hungary-3.jpg

 i-like-hungary-2.jpg

Andor Jakab tiež píše o rekonštrukcii železnice, ktorá stála takmer pol miliardy eur, pričom zrekonštruovaných bolo len 67 kilometrov. Jeden kilometer rekonštrukcie starej trate tak stál 7,3 milióna eur za kilometer, pričom vybudovanie úplne novej trate pre moderné vlaky TGV vo Francúzsku stojí 10 miliónov eur za kilometer.

 

Vláda efektivitu využitia týchto peňazí obhajuje tým, že Maďarsko sa vstupom do EÚ zaviazalo k obnove tratí. Rovnako pripomína, že 85% nákladov financuje Európska únia. Cena tejto trate však bola navýšená o 15%, ohľadom čoho sa Andor Jakab zamýšľa, či to nebolo zámerom vlády – aby tak v skutočnosti Európska únia zaplatila celú predraženú rekonštrukciu.

 

Zdroj:andorjakab.blog

Dostávame z EÚ oveľa viac peňazí ako platíme? Dán, ktorý si za peniaze z EÚ postavil lyžiarsku zjazdovku na ostrove bez kopcov a snehu, dostal od EÚ ďalšie peniaze Pár zaujímavých skutočností o eurofondoch