Sloboda a Solidarita GRÉCKO JE OBEŤ ZÁCHRANNÝCH OPATRENÍ Ekonomický teror, ktorý vniesla eurozóna do Grécka pomýlenými opatreniami, výrazne poškodil grécku ekonomiku. Dá sa hovoriť o jej likvidácii. Je malá nádej, že týmto referendom by tomu mohol byť aspoň koniec. Prečítajte si rozhovor s R. Sulíkom pre Denník N.
Sulík: Necítim sa ako víťaz, Grécko je obeť záchranných opatrení
Páči sa 111 ľuďom,
komentárov: 5
Sloboda a Solidarita TRI MÝTY O ÚSPECHU „ZÁCHRANCOV“ Napriek tomu, že „zachraňovanie“ Grécka zlyhalo na celej čiare, „záchrancovia“ si neúspech nepripúšťajú. Veď ako by vyzerali pred svojimi voličmi, keby priznali, že vyhodili stovky miliárd eur von oknom. Tak si teda vymysleli rozprávky o tom, že všetko je tak, ako má byť.
Sulík píše o Grécku: Tri mýty o úspechu „záchrancov“
Páči sa 127 ľuďom,
komentárov: 12
Billboardy (všetky)

Maďarsko za eurofondy postavilo diaľničný tunel na rovine

pošli na vybrali.sme.sk

Andor Jakab na svojom blogu píše o korupcii v Maďarsku v súvislosti s eurofondmi. Píše o tom, ako je korupcia systémová, ale píše aj o jej jednotlivých príkladoch. Z nich najzaujímavejší je bizarný prípad, keď bol pri stavaní diaľníc postavený tunel na rovnej zemi.

Výstavba tunelov na rovine bez kopcov bude zrejme dosť výnimočná nielen na maďarské pomery. Andor Jakab hovorí, že ohľadom tohto tunelu sa uskutočnili „vyšetrovania“, podľa nich však išlo o hospodárne využité peniaze – a tunel na rovine tak mal byť najlacnejšou alternatívou.

 i-like-hungary-3.jpg

 i-like-hungary-2.jpg

Andor Jakab tiež píše o rekonštrukcii železnice, ktorá stála takmer pol miliardy eur, pričom zrekonštruovaných bolo len 67 kilometrov. Jeden kilometer rekonštrukcie starej trate tak stál 7,3 milióna eur za kilometer, pričom vybudovanie úplne novej trate pre moderné vlaky TGV vo Francúzsku stojí 10 miliónov eur za kilometer.

 

Vláda efektivitu využitia týchto peňazí obhajuje tým, že Maďarsko sa vstupom do EÚ zaviazalo k obnove tratí. Rovnako pripomína, že 85% nákladov financuje Európska únia. Cena tejto trate však bola navýšená o 15%, ohľadom čoho sa Andor Jakab zamýšľa, či to nebolo zámerom vlády – aby tak v skutočnosti Európska únia zaplatila celú predraženú rekonštrukciu.

 

Zdroj:andorjakab.blog

Pár zaujímavých skutočností o eurofondoch Dán, ktorý si za peniaze z EÚ postavil lyžiarsku zjazdovku na ostrove bez kopcov a snehu, dostal od EÚ ďalšie peniaze Dostávame z EÚ oveľa viac peňazí ako platíme?