Denník SaS


Billboardy (všetky)

N. Blahová: Manifestačné vyzývanie na diskusiu je kampaň, ktorej sa nezúčastním

Nikdy neodmietam otvorenú diskusiu, ani prosbu o pomoc, ak cítim, že je za tým skutočný záujem, či ozajstná núdza človeka. S poľutovaním však musím skonštatovať, že na základe osobných skúseností takýto záujem u niektorých rodičov detí v Čistom dni necítim.

E. Tomáš porušil ústavný zákon, podávame podnet na výbor

Vládny poslanec za Smer-SD Erik Tomáš porušil ústavný zákon a konal vrozpore s verejným záujmom. Tvrdia to poslanci za SaS Natália Blahová,Ľubomír Galko a Jozef Mihál, ktorí sa podnetom obrátili na Výbor NR SR prenezlučiteľnosť funkcií. Žiadajú preskúmanie zákonnosti konania poslancaTomáša v prípade kauzy Čistý deň. Výbor tiež žiadajú, aby začal konanievoči verejnému funkcionárovi vo veci ochrany verejného záujmu a zamedzeniarozporu záujmov.

Po poslaneckom prieskume v zariadení Čistý deň: Musíme urobiť systémové zmeny, ktoré do budúcnosti zabránia ďalším nešťastiam

Poslankyne za hnutie OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO-NOVA) Erika Jurinová, Anna Verešová a poslankyňa za stranu Sloboda a Solidarita Natália Blahová dnes informovali o ukončení poslaneckého prieskumu v zariadení Čistý deň a o následnom zasadnutí výboru pre ľudské práva a národnostné menšiny.

Kauza Čistý deň by bola sprataná zo stola

Výbor NR SR pre ľudské práva a národnostné menšiny vykonal poslanecký prieskum v galantskom resocializačnom zariadení Čistý deň, v priebehu ktorého sa poslanci oboznámili s mnohými nečakanými informáciami. Dnes viem, že toto katastrofálne nastavenie systému, ktoré kontroluje samo seba, je obrovským nebezpečenstvom pre všetky deti, ktoré doňho spadnú. Dovoľuje to, aby aj pri naozaj vážnych porušeniach zákona, boli veci potichu spratané zo stola.

LUBOMÍR GALKO: Feťákov netreba ľutovať

Od samotného začiatku prepuknutia kauzy my v SaS, a prednostne naša poslankyňa Natália Blahová, ktorá sa venuje danej kauze, upozorňujeme na základný fakt – deti treba od podozrivých izolovať, odlúčiť. Upozorňovali sme na to ešte v čase, keď kauza prepukla a deti boli na pobyte v Chorvátsku.