Denník SaS


Billboardy (všetky)

Stimuly sú nevýhodne, regionálne rozdiely sa zväčšili

Vlády Roberta Fica nekoncepčne používajú investičné stimuly. Dotujú sbohaté regióny a chudobné regióny nechávajú tak. Výsledkom je, že regionálne rozdiely sa zväčšili, informovali na tlačovej konferencii predstavitelia strany Sloboda a Solidarita (SaS) Jana Kiššová, Jozef Rajtár a Eugen Jurzyca.

Vláda zle využíva stimuly a prehlbuje regionálne rozdiely

Vystúpili naši odborníci: Jana Kiššová (poslankyňa NR SR, podpredsedníčka SaS, tímlíderka SaS pre podnikateľské prostredie), Eugen Jurzyca (poslanec NR SR, tímlíder SaS pre verejné financie) a Jozef Rajtár (poslanec NR SR, tímlíder SaS pre štíhly štát).

Minimálna mzda: na čo v Smere nemysleli

Exekútor môže povoliť splatiť dlh v splátkach, ak je vymáhaná suma vyššia ako minimálna mzda (zákon 233/1995). Ak stúpne minimálna mzda skokovo, zopár ľudí bude mať hlavu v smútku, pretože už nebude možné povoliť splatiť dlh v splátkach. To isté platí aj pri upomínacom konaní a pri právnej pomoci chudobným, kde pomoc bude poskytnutá, ak hodnota sporu prevyšuje minimálnu mzdu (zákon 327/2005). Zopár chudobných ľudí zrazu právnu pomoc nedostane.

Jana Kiššová: Nezamestnaní vo Svidníku sa poskladajú na dotácie pre francúzsku automobilku

Vláda opäť rozdáva! A opäť z cudzieho. Tentokrát poputuje vyše 18,6 milióna eur zo spoločného francúzskej automobilke Peugeot Citroën formou daňových prázdnin. Fabrika má vytvoriť 420 nových pracovných miest. Na vytvorenie jedného pracovného miesta sa poskladáme sumou 44 348 eur. Nie vláda, nie Robert Fico, ale každý jeden občan Slovenska.

Fico si chce kúpiť mimovládky

Každá mimovládna organizácia, ktorá získa peniaze na boj proti korupcii od vlády pod vedením Roberta Fica, musí rátať s tým, že sa stane súčasťou jej falošnej propagandy. Nič na tom nemení skutočnosť, že má ísť o 15 miliónov eur z eurofondov. Tvrdia to predstavitelia politickej strany Sloboda a Solidarita (SaS).