Napíšte nám

 

Navštívte nás

Sloboda a Solidarita Zatiaľ čo sa po tvrdej kritike SaS, OľaNo a Novy ústavní koaliční partneri KDH a Smer nevedia dohodnúť, kto vlastne chce oslabiť prezidenta pri kreovaní Súdnej rady, Štefan Harabin opäť kandiduje za jej šéfa. A tak sa nad Tatrou zase zmráka. Či už blýska?
Páči sa 46 ľuďom,
komentárov: 17
Sloboda a Solidarita Aby sme lepšie pochopili perfídnosť ruského postoja, ponúkame fikciu: Úrady na južnom Slovensku obsadili maskovaní ozbrojenci s podporou Jobbiku. Budapešť varuje Slovensko, aby nepoužilo proti vlastným občanom (rozumej teroristom) silu, lebo v opačnom prípade...
Páči sa 177 ľuďom,
komentárov: 171
Sloboda a Solidarita Teraz pán Šefčovič, úradník spoluzodpovedný za európsky marazmus a poškodzovanie slovenských záujmov, vedie kandidátku Smeru do eurovolieb. Toho istého Smeru, ktorý dnes na Európsku úniu ústami svojho predsedu akože pindá. Pred eurovoľbami sú všetci kritikmi Európskej únie.
Maroš Šefčovič? To je kto?
Páči sa 73 ľuďom,
komentárov: 6

Európska únia má problém s tým, že fiktívna postava porušuje zákon

pošli na vybrali.sme.sk

Na to, že Brusel pokladá za správnu reguláciu čoraz väčšieho množstva oblastí našich životov sme si už zvykli. Napriek tomu sa zdá, že regulácia skutočných ľudí mu nestačí.

Komisárka Európskej únie pre rybolov Maria Damanaki napísala list známemu talianskemu spisovateľovi Andrea Camilleri. V ňom sa sťažovala, že jeho najznámejšia fiktívna postava pravidelne a bez hanby porušuje legislatívu EÚ. Tento hlavný hrdina si zvykne pochutnávať na kalmároch. Problém však je, že tieto kalmáre sú podľa európskej legislatívy zakázané. Komisárka teda spisovateľa žiada, aby táto fiktívna postava zmenila svoje stravovacie návyky.

 

Komisárka na svojom blogu píše:
Som veľkým fanúšikom Andrea Camilleri, dobre známeho talianskeho spisovateľa, ktorý vytvoril Montalbano, a chystám sa mu napísať list, aby som mu vyjadrila úctu za jeho prácu, ale tiež aby som ho požiadala, aby hlavná osoba nebola zobrazovaná, ako je kalmáre: to je neetické!“

 

Portál Open Europe si na svojom blogu kladie otázku, čo by nasledovalo v prípade, ak by spisovateľ nehodlal zmeniť správanie fiktívnej postavy. Ako možnosť navrhujú zahájenie fiktívneho konania voči tejto osobe. Každopádne toto je ďalšie z vysvetlení, čo vlastne môže robiť vo svojom pracovnom čase zhruba 60 000 úradníkov Európskej únie. Toto je však ten lepší prípad – vždy je lepšia absurdná regulácia fiktívnych postáv ako reálnych. V ideálnom prípade by mali európski úradníci tieto fiktívne postavy aj zdaňovať a z týchto daní by následne dostávali fiktívne mzdy. 

 

Zdroj: Open Europe

Brusel chce liečiť kravy homeopatikami Za pôžičky od ECB ručí aj futbalista Cristiano Ronaldo Maďarsko za eurofondy postavilo diaľničný tunel na rovine