Sloboda a Solidarita OMEN NOMEN Náš minister spravodlivosti je teda riadny borec. Namiesto ochrany slabších a bezbranných sa radšej spolu s pánom Čižnárom bratá s cirkevnými hodnostármi. Sme dopadli.
Pedofil si môže vydýchnuť, Borci sa pos--li
Páči sa 137 ľuďom,
komentárov: 26
Sloboda a Solidarita Strana Sloboda a Solidarita vyslovuje hlbokú úprimnú sústrasť pozostalým pilota vojenského vrtuľníka, ktorý sa dnes zrútil pri obci Hradisko. „Aj táto udalosť je dôkazom, že služba v Ozbrojených silách je poslaním. Nie raz sa stalo, že vojaci položili život za svoju vlasť bez toho, aby boli vo vojne,“ povedal podpredseda SaS a exminister obrany Ľubomír Galko, ktorý zároveň zvyšku posádky praje skoré uzdravenie.
PRÁVE TERAZ: Pri Prešove sa zrútil vojenský vrtuľník - Aktuálne.sk
Páči sa 65 ľuďom,
komentárov: 31
Billboardy (všetky)

Európska únia má problém s tým, že fiktívna postava porušuje zákon

pošli na vybrali.sme.sk

Na to, že Brusel pokladá za správnu reguláciu čoraz väčšieho množstva oblastí našich životov sme si už zvykli. Napriek tomu sa zdá, že regulácia skutočných ľudí mu nestačí.

Komisárka Európskej únie pre rybolov Maria Damanaki napísala list známemu talianskemu spisovateľovi Andrea Camilleri. V ňom sa sťažovala, že jeho najznámejšia fiktívna postava pravidelne a bez hanby porušuje legislatívu EÚ. Tento hlavný hrdina si zvykne pochutnávať na kalmároch. Problém však je, že tieto kalmáre sú podľa európskej legislatívy zakázané. Komisárka teda spisovateľa žiada, aby táto fiktívna postava zmenila svoje stravovacie návyky.

 

Komisárka na svojom blogu píše:
Som veľkým fanúšikom Andrea Camilleri, dobre známeho talianskeho spisovateľa, ktorý vytvoril Montalbano, a chystám sa mu napísať list, aby som mu vyjadrila úctu za jeho prácu, ale tiež aby som ho požiadala, aby hlavná osoba nebola zobrazovaná, ako je kalmáre: to je neetické!“

 

Portál Open Europe si na svojom blogu kladie otázku, čo by nasledovalo v prípade, ak by spisovateľ nehodlal zmeniť správanie fiktívnej postavy. Ako možnosť navrhujú zahájenie fiktívneho konania voči tejto osobe. Každopádne toto je ďalšie z vysvetlení, čo vlastne môže robiť vo svojom pracovnom čase zhruba 60 000 úradníkov Európskej únie. Toto je však ten lepší prípad – vždy je lepšia absurdná regulácia fiktívnych postáv ako reálnych. V ideálnom prípade by mali európski úradníci tieto fiktívne postavy aj zdaňovať a z týchto daní by následne dostávali fiktívne mzdy. 

 

Zdroj: Open Europe

Maďarsko za eurofondy postavilo diaľničný tunel na rovine Za pôžičky od ECB ručí aj futbalista Cristiano Ronaldo Brusel chce liečiť kravy homeopatikami