Denník SaS
Sloboda a Solidarita NIKITA SLOVÁK: MEČIAROV BACIL Málokto u nás vie, ako sa džihádisti boja Fica. A odvtedy, ako našu krajinu zaplavili obrovité billboardy s nápisom Chránime Slovensko sa mudžahedíni idú potentovať od strachu. Prísna tvár s večne zachmúreným výrazom človeka, čo už dávno nebol na toalete, v nich vzbudzuje panický strach. Plus tie reči, čo všetko urobí, pomôže francúzskej polícii, zabezpečí hranice schengenu, zmonitoruje islamistov tak, že sa ani nespoznajú...no strach... Iba zasvätení vedia, že dostal Mečiarov bacil... Iba on, otec vlasti, dokázal pri takomto záchvate spustiť jazykový freestyle o všetkom, čo mu v tej chvíli prebehlo hlavou a ako vravia indiáni, nedovidel na koniec vety. Možno sa náš premiér napil z jeho pohára, možno sa bozkávali vášnivo, ako to len komunisti dokážu, ale bacil preskočil. Mám však aj veselšie správy, tajné služby v spojení s elitnými policajtami našli FF. Fekálneho fantóma, smeráci sa ho snažia preprogramovať, aby dokázal zmeniť materiál a voličom mazať okolo huby med. Aj Váhostav už začal vyplácať veriteľov, obrovskou zhodou okolností ako prvého vyplatili muža, ktorý vlastní komplex, v ktorom býva aj náš pracovitý vodca. A tretia dobrá správa je, že mladí Paškovci zmlátili mužov a hlavne ženy, čo potajomky konvertovali na islam, nedali sa oklamať ani plačom, ani zdanlivo jemným výzorom žien a poctivo po Slovensky ich zbili ako žito. Dobre ich vychoval ten strýko... Len jemu sa vraj nedarí, napriek svojej dobrote musí bývať v košickom parku.
Timeline Photos
Páči sa 176 ľuďom,
komentárov: 12
Sloboda a Solidarita Brani Gröhling - Vo vzdelaní je budúcnosť krajiny Vítame medzi nami Branislava Gröhlinga, odborníka na stredné a a odborné vzdelávanie. Už 10 rokov intenzívne nahrádza úlohu štátu v prepájaní teórie a praxe na školách a reálne robí to, o čom iní len rozprávajú. 5. marca ho na kandidátke strany SaS nájdete s číslom 18.
Timeline Photos
Páči sa 84 ľuďom,
komentárov: 8
Billboardy (všetky)

Europoslanci v čase krízy žiadajú navýšenie svojho rozpočtu, aby si mohli kupovať popularitu

pošli na vybrali.sme.sk

V časoch krízy, keď členské štáty šetria, škrtajú alebo zmrazujú nárast výdavkov, prichádza Európsky parlament so žiadosťou o navýšenie rozpočtu. Poslanci obvinili členské štáty z toho, že „ignorujú ich skutočné rozpočtové požiadavky.“

Podľa dokumentov, ktoré má k dispozícii Daily Telegraph, však viac ako o skutočné potreby europoslancom záleží na ich vlastnej popularite. Napriek kríze žiadajú poslanci 24 percentné navýšenie rozpočtu pre „komunikáciu“ a ovplyvňovačov verejnej mienky. V Európskom parlamente v súvislosti s voľbami v roku 2014 vládne panika, keďže posledné voľby v roku 2009 skončili fiaskom – účasť v týchto voľbách bola najnižšia v histórii. Toto odzrkadľuje extrémne nízku popularitu Európskeho parlamentu. Práve Európsky parlament však je jedinou inštitúciou Európskej únie, v ktorej majú občania možnosť zvoliť si vlastných zástupcov. Vo všetkých ostatných inštitúciách sú predstavitelia dosadení, takže občania nemajú veľký vplyv na ich zloženie.

 

Keď Európsky parlament nemajú ľudia radi dobrovoľne, snaží sa kúpiť si ich priazeň za ich vlastné peniaze. Daily Telegraph spomína viaceré projekty, ktoré sú vytvorené za účelom ovplyvnenia verejnej mienky. O 36% majú byť navýšené výdavky na „audio-vizuálne informácie“, súčasťou ktorých je aj neslávne známa televízia Europarl TV, ktorá s rozpočtom 8 miliónov eur má len 830 divákov denne. Samotný rozpočet parlamentu na propagandu stúpne o 20% na 45 miliónov eur.

 

Európski poslanci tiež žiadajú ďalšie peniaze na financovanie výstavby drahého „Múzea európskej histórie“, ktoré má slúžiť na propagovanie úspechov Európskej únie. O 9,8% tiež majú stúpnuť príspevky pre politické „nadácie“, napriek vážnym problémom pri financovaní, na ktoré poukazuje interný audítor. Predseda Európskeho parlamentu Martin Schulz nedávno vyhlásil: „väčšina verejnosti vníma europoslancov ako nepotrebné ľudské bytosti.” Ak toto vnímanie chce skutočne zmeniť, Európsky parlament by zrejme mal prehodnotiť svoje súčasné aktivity.

Zdroj:telegraph, iness

Európska únia v roku 2012 minie viac ako štvrť miliardy eur na propagandu Európska únia platí 8,5 milióna eur za televíziu, ktorú sleduje len 850 ľudí Radoví europoslanci zarábajú viac, ako nemecká kancelárka Merkelová Odhady nákladov na výstavbu „Európskeho múzea histórie“ sa zdvojnásobili na 137 miliónov libier