Denník SaS
24
OKTÓBER
Téma dňa na TA3

o 19.50, s predsedom SaS Richardom Sulíkom o aktuálnej politickej situácii na Slovensku, respektíve o tom, že Slovensko sa vracia do čias mečiarizmu, kedy sa štátu zmocnila mafia. Billboardy (všetky)
Top témy: Rozpočet | Kauza čistý deň | kauza bašternák | kažimírove daňové (v)tipy |

Pre odchod vyšetrovateľa Gajdoša chceme výbor

Slušní ľudia musia byť odídení, tak vidia odchod šéfa vyšetrovacieho tímu Gorila Ľubomír Galko (SaS) a Richard Vašečka (OĽaNO). Preto zozbierali podpisy na zvolanie mimoriadneho parlamentného výboru na obranu a bezpečnosť. O situácii by mal prísť informovať minister vnútra Robert Kaliňák, policajný prezident Tibor Gašpar ale aj končiaci vyšetrovateľ Marek Gajdoš.

Účinnosť zákona o odpadoch treba odložiť

Sme presvedčení, že zákon o odpadoch je zlý a vyžaduje si veľké a rozsiahle zmeny. Kým k nim dôjde, vyzývame ministra životného prostredia Lászla Sólymosa, aby v skrátenom legislatívnom konaní odložil účinnosť ustanovení tohto zákona. Skrátené legislatívne konanie je nástrojom práve pre takéto situácie, lebo sankcie, ktoré hrozia podnikateľom, sú drakonické.

OLAF preverí podozrivé zberné dvory

Európsky úrad pre boj proti podvodom (OLAF) otvoril vyšetrovanie v súvislosti so zbernými dvormi, na ktoré upozornila poslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová. Nevieme povedať, ako vyšetrovanie skončí, ale vieme, že jeho otvorenie predstavuje pre Slovensko ďalšiu veľkú hanbu. Zároveň nám reálne hrozí, že budeme musieť platiť korekcie a na tie sa poskladajú všetci daňový poplatníci.

Daň z dividend je dvojité zdanenie ziskov

Daň z dividend zaťaží hlavne domácich podnikateľov, nakoľko tí zahraniční sú chránení zmluvami o zamedzení dvojitého zdanenia. Zrušenie dane z dividend bolo pre štátny rozpočet mimoriadne prospešné a jej opätovné zavedenie spôsobí slovenskej ekonomike opak. Vládne nám síce socialistická vláda, ale prekvapuje nás postoj predsedu SNS Andreja Danka, ktorý v predvolebnom období hovoril, že chce zlepšiť podnikateľské prostredie. Apelujeme preto na stranu SNS, aby sa držala svojich sľubov a daň z dividend v druhom čítaní nepodporila.

Vyzývame ministra Kažimíra, aby odstúpil

Schémy prevodov bytov ako v prípade kauzy Bašternák neboli počas vlády Roberta Fica výnimkou. Naopak, sú operačným systémom skupín naviazaných na stranu Smer-SD. Pre podozrenia z neoprávnených nadmerných odpočtov na dani z pridanej hodnoty sme žiadali odstúpenie šéfa finančnej správy Františka Imreczeho, čo sa však nestalo. Preto dnes vyzývame ministra financií Petra Kažimíra, aby sa vzdal funkcie a umožnil tým personálne zmeny na finančnej správe kvôli spravodlivému vyšetrovaniu podvodov s DPH.
staršie
Strana 1