Denník SaS
29
SEPTEMBER
Diskusia o školstve

o 18.00, Branislav Grohling odštartuje sériu diskusií o slobode a regulácii v školstve. Každý mesiac so zaujímavými hosťami. Tentokrát s vydavateľom a šéfredaktorom časopisu DOBRÁ ŠKOLA Vladimírom Burjanom, Saskiou Repčíkovou z Asociácie súkromných škôl a školských zariadení SR, riaditeľkou SOŠ v Nitre Ľubicou Hlaváčovou a pedagogičkou Beatou Gajdošíkovou. Kafe Scherz, Palisády 27, Bratislava. 

Richard Sulík v talkshow Studio Friedman na TV N24

o 17.45, sa pokúsi zodpovedať otázku či Európska únia smeruje k svojmu koncu a prečo naberajú národy a nacionalisti v súčasnosti čoraz viac na dôležitosti.Billboardy (všetky)
Top témy: Zverstvá v galante | KALIšpeciál | kauza bašternák | Problémy a. danka |

Štát nezmyselne trestá poctivých podnikateľov a ohrozuje slobodu internetu

Prvýkrát v histórii sa stalo, že pokutu od Finančnej správy SR dostál nie ten, kto zodpovedá za obsah internetovej stránky ale ten, kto doménu zaregistroval. Prvým motívom by mohlo byť to, že finančná správa takto rieši svoju neschopnosť vypátrať dodávateľa obsahu. Pritom registrátor ponúkol súčinnosť štátu v tejto veci. Avšak ešte horší motív by mohlo byť ten, že firma, ktorá pokutu dostala sa aktivizuje aj ako občianske združenie pod názvom Slovensko.Digital. A práve táto skupina poukázala na neefektívnosť narábania štátu s verejnými zdrojmi v prípade IT tendrov.

Sexuálne zneužívanie detí nebolo nikdy tak blízko úradu vlády

Včera prenikli informácie, že mediálny poradca predsedu vlády Erik Tomáš radí riaditeľovi resocializačného zariadenia Čistý deň Petrovi Tománkovi. Dnes je už jasné, prečo niekoľko kontrol v Čistom dni boli neúspešné. Erik Tomáš ponúkol dôkaz, že zariadenie Čistý deň patrí do smeráckej rodiny. Sme zdesení. Vyzývame premiéra, aby okamžite odvolal Erika Tomáša z funkcie.

Chceme vybaliť uhlie z alobalu

Do energetiky chceme zaviesť systém a spravodlivosť a v rámci možností ju odpolitizovať.

Ak Igora Matoviča zbavíme mandátu, bude to žalostný obraz o Slovensku

Predseda Výboru NR SR pre nezlučiteľnosť funkcií Martin Poliačik si myslí, že v parlamente je veľa poslancov, ktorí by z rôznych dôvodov už dávno nemali vykonávať poslanecký mandát. Preto tvrdí, že ak z Igora Matoviča urobíme exemplárny prípad, bude to veľmi žalostný obraz o Slovensku.

Nevieme, či podpísanie memoranda s U.S. Steelom bolo pre štát výhodné

Sme presvedčení, že analýza výhodnosti pomoci pre východoslovenské železiarne nemala byť prerokovaná v režime utajenom. Občania majú právo vedieť či štát pri poskytovaní pomoci rôznym podnikateľským subjektom dobre hospodári s verejnými financiami. V správe je množstvo logických chýb, je urobená neprofesionálne priam amatérsky. Na základe tejto analýzy nevieme zistiť, či je štátna dotácia pre U.S. Steel výhodná aj pre Slovenskú republiku.
staršie
Strana 1