Sloboda a Solidarita Like a dislike Jany Kiššovej Dislike: príspevok na lyžiarske kurzy pre deti ako súčasť Ficových balíčkov Fico ide dotovať lyžiarske kurzy pre deti. Nadbieha tak, samozrejme za peniaze druhých, ich rodičom. Myslím si, že keď je už taký dotačný maniak, mal by radšej dotovať kurzy plávania, aby sa nám deti netopili. Lenže to by musel najprv postavať plavárne. A tie do volieb nestihne. Hory stavať nemusí. Tie stáli pred Ficom a budú stáť i po ňom. Len aby bol túto zimu sneh. Napriek Ficovej trápnej kampani lyžiarom i chatárom ho prajem. Like: ústavná ochrana dôchodkov Meniť pravidlá počas hry môžu deti v škôlke pachtiace po výhre za každú cenu. Robiť to každú chvíľu s dôchodkami našich občanov, ku ktorým ľudia pristupujú za istých, vopred stanovených pravidiel, je právna neistota v priamom prenose. Predstavitelia troch opozičných strán vyzvali vládu podporiť návrh ústavného zákona, ktorý by do dôchodkového systému vniesol viac stability. Nech každý vopred vie, do čoho ide. Ostáva ešte detská naivita a viera, že tento návrh prejde :)
Páči sa 40 ľuďom,
komentárov: 9
Sloboda a Solidarita Už ste boli? Pozrite sa, ako nám je s vami príjemne. Sme tu pre vás do 17.00. Tešia sa na vás vaši SaSkári.
DOD NR SR
Páči sa 75 ľuďom,
komentárov: 7
Billboardy (všetky)
Top témy: grécko | automobilka jaguar | utečenci | ficove balíčky

SaS je za odvolanie J. Holjenčíka

SaS vyzýva prezidenta, aby odvolal riaditeľa Úradu pre reguláciu sieťových odvetví Jozef Holjenčík. Dôvodom je to, že a nespráva nezávisle, ale podľa pokynov premiéra Fica. Po zlacnení ceny plynu na svetových trhoch má ÚRSO konať tak, aby sa cena plynu v súlade s poklesom znížila pre všetkých odberateľov. Namiesto toho prišiel premiér s vratkami za plyn. RF chce vrátiť len domácnostiam 47 miliónov. Toto rozhodnutie však malo prísť nie od premiéra, ale od ÚRSO a navyše peniaze sa mali vrátiť všetkým odberateľom rovnako. Navyše, načasovanie vrátenia peňazí na čas pred voľbami považuje SaS za ďalší z krokov predvolebnej kampane formou korupčných sociálnych balíčkov.

Zohľadňujme fakty dôležité pre zdravie, majetok a prostredie

Treba hovoriť o skutočnostiach, ktoré sa do zámeru posudzovania nedostali a sú tak významné, že v prípade neriešenia môžu významným spôsobom ohroziť zdravie či majetok obyvateľov žijúcich v okolí. V konečnom dôsledku budú predstavovať náklady na realizáciu opatrení, ktoré bude znášať verejný rozpočet.

Chceme ústavnú ochrannu dôchodkov

Predkladáme na schôdzu parlamentu návrh ústavného zákona o ochrane starobných dôchodkov. Pravidelné zásahy vlády ho totiž oslabujú. Chceme zabezpečiť jeho stabilitu. Vyzývame vládnu stranu Smer-SD, aby návrh podporila.

SaS, OĽaNO a Demokratická skupina SDKÚ – DS navrhujú za účasť na voľbách voľný pracovný deň

Poslanecké kluby SaS, OĽaNO, Demokratická skupina SDKÚ – DS podávajú návrh zákona, ktorý by mohol zvýšiť účasť na voľbách. Navrhujú, aby za účasť na voľbách dostali voliči potvrdenie, na základe ktorého im zamestnávateľ dá deň voľna navyše. Za tento deň navrhujú poslanci SaS, OĽaNO a Demokratická skupina SDKÚ – DS zrušiť 1. september ako štátny sviatok – Deň Ústavy. V súčasnosti volia najmä dôchodcovia, ale masa 2.2 miliónov zamestnancov volí najmenej. Pre nich by to bolo motivačné. Pri malej voličskej účasti výsledky volieb nezodpovedajú skutočnej vôli ľudí. Dňom voľna navyše za účasť na voľbách by sa reprezentatívnosť výsledkov volieb výrazne zvýšila. S týmto návrhom sa poslanci SaS, OĽaNO a Demokratická skupina SDKÚ – DS obrátili sna všetky politické strany a čakajú na reakcie.

Smutné výročie

Pred 47 rokmi tu hrmeli tanky a ľudia utekali pred strelami okupantov z krajín Varšavskej zmluvy. Veniec obetiam Augusta 68 zastreleným sovietskymi okupantmi sme dnes položili aj preto, lebo netreba zabúdať. Ríša zla a znovu prebúdza, nesmieme dopustiť jej návrat.
staršie
Strana 1