Denník SaS
Sloboda a Solidarita KDE NIE JE VÔĽA, ZASIAHNE....BATMAN
Timeline Photos
Páči sa 477 ľuďom,
komentárov: 26
Sloboda a Solidarita JANA KIŠŠOVÁ: TREBA VOLIŤ ZO ZAHRANIČIA Tragédiou nie je, že šikovní ľudia odchádzajú zo Slovenska. Tragédiou je, keď ich vlastný štát odtiaľto vyháňa.
Konečne niekto zistil, že žijeme….
Páči sa 123 ľuďom,
komentárov: 25
Billboardy (všetky)
Top témy: rozpočet | komisárka pre deti | utečenci |

Obavy z diania v Sýrii očami Martina Klusa

Tímlíder SaS pre ZAhraničnú politiku a politický systém Martin Klus k situácii v Sýrii, keď povstalci zostrelili vojaka z padáka.

Starosta Števčík zabíja Bratislavu

Je nám ľúto, že tento návrh prišiel od starostu Števčíka bez konzultácie s ostatnými dotknutými stranami. Toto nie je kompromis, ale likvidácia prevádzok v Straom meste. Aj v Ústave je zakotvená rovnosť občanov vo svojich právach. Prečo by mali mať jedni väčšie právo na nočný kľud ako iní?

Vláda financuje svoje balíčky z peňazí, ktoré mali ľudia nasporené na starobu.

Poslanci za OĽaNO a SaS Eugen Jurzyca, Jana Kiššová a Jozef Viskupič požiadali Radu pre rozpočtovú zodpovednosť (RRZ) o výpočet percentuálneho podielu deficitu verejných financií a sumy hrubého verejného dlhu na hrubom domácom produkte, aký by bol bez legislatívnych zásahov do systému starobného dôchodkového sporenia upraveného zákonom č. 43/2004 Z. z. o starobnom dôchodkovom sporení a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (ďalej len „druhý pilier) v každom jednom roku od roku 2006 do roku 2014.Z odpovede RRZ vyplýva, že v prípade ak by sa zmeny v 2 .pilieri v plnej miere použili na zlepšenie hospodárenia verejnej správy, v roku 2014 by prispeli k zlepšeniu salda o 1,1% HDP a úroveň dlhu by bola nižšia o 3,5% HDP. Ak by vláda nemala k dispozícii peniaze z druhého piliera, verejný dlh by neklesal, ale rástol. Bol by o 3,5 % HDP vyšší. Deficit verejných financií by bol v roku 2014 vyšší o 1,1 % HDP.

Držíme palce učiteľom

Postavenie učiteľov na Slovensku sa musí zlepšiť. Urobíme, čo treba.

Odmeny komunálnych poslancov by mali byť verejnou informáciou

Výška odmien poslancov pôsobiacich v komunálnej politike by mali byť verejnou informáciou. Navrhujú to poslanci za stranu Sloboda a Solidarita pôsobiaci v bratislavských mestských častiach a v bratislavskom vyššom územnom celku (BSK).
staršie
Strana 1