Denník SaS
Sloboda a Solidarita ZAJTRA VYJDE SLNKO, A BUDE MÚDREJŠIE Úspech je schopnosť ísť od jedného omylu k druhému bez straty entuziazmu. Winston Churchill Dnešok je neúspech Európskej únie vypočuť svojich obyvateľov a zmeniť sa. Náš entuziazmus spočíva vo viere, že je to príučka, ktorá EÚ k zmene konečne prinúti.
God Save the Queen
Páči sa 103 ľuďom,
komentárov: 18
Sloboda a Solidarita POSLANCOV TÝŽDEŇ Obzretie sa za najdôležitejšími udalosťami. Vo svete najmä britské referendum, doma stále hlavne Kauza Kaliňák. Hm. Prijali by sme aj radostnejšie správy.
Karol Galek o uplynulom týždni
Páči sa 20 ľuďom,
komentárov: 3
Billboardy (všetky)

Dán, ktorý si za peniaze z EÚ postavil lyžiarsku zjazdovku na ostrove bez kopcov a snehu, dostal od EÚ ďalšie peniaze

pošli na vybrali.sme.sk

Dánsky podnikateľ dostal dotáciu vo výške 100 000 eur z Európskej únie na stavbu lyžiarskej zjazdovky. Zjazdovka ale bola postavená na ostrove, kde nie sú žiadne vysoké kopce a sneh je tam len veľmi výnimočne.

Ole Harild, žijúci na ostrove Bornholm v Baltickom mori, hovorí: „Nikdy som si nepomyslel, že by (experti Európskej únie) podporili niečo tak šialené. Ale keď už boli peniaze uvoľnené, nebol žiadny dôvod na to, aby som so svojim plánom nepokračoval. Keď Ole Harild postavil zjazdovku, z dôvodu nedostatku snehu bola za celý rok otvorená len jediný deň.

Nemecký denník Die Welt nedávno uviedol, že Ole Harild dostane k pôvodnej stotisícovej dotácii novú dotáciu vo výške ďalších 33 000 eur. Peniaze majú byť využité na účel rozšírenia lyžiarskeho vleku.
Zdroj:news.sky.com, terradaily.com, welt.de