Denník SaS
Sloboda a Solidarita GRAF MESIACA Na Roberta Kaliňáka sa lepia aj štátne peniaze. Keď prišiel k moci v prvej Ficovej vláde, mal pod kontrolou 7,3 % výdavkov štátneho rozpočtu. Teraz má jeho rezort približne dvojnásobok. Aj preto, lebo nabral časom aj viac kompetencií. Jediným relatívne veľkým rezortom, ktorému ešte výrazne narástli výdavky, je doprava. Všetkým ostatným výdavky klesli alebo ostali približne rovnaké.
Timeline Photos
Páči sa 58 ľuďom,
komentárov: 17
Sloboda a Solidarita
Protest proti mafiánom vo vláde v Košiciach
Páči sa 411 ľuďom,
komentárov: 34
Billboardy (všetky)

Cestovanie zadarmo je fackou všetkým, ktorí pracujú či podnikajú

pošli na vybrali.sme.sk

Strana Sloboda a Solidarita považuje vládou schválené cestovanie vlakom zadarmo pre seniorov a študentov za facku strednej triede a všetkým ľuďom, ktorí na Slovensku pracujú, podnikajú a tvoria hodnoty.

„Robert Fico systematicky žmýka podnikateľov a strednú vrstvu vyššími daňami i odvodmi, aby mohol zo spoločných peňazí bez škrupúľ podplácať neproduktívne skupiny obyvateľov, u ktorých na výmenu očakáva ich hlas,“ povedal dnes predseda SaS Richard Sulík.

Načasovanie týchto „benefitov“ má podľa SaS jediný cieľ, a tým je podpora kandidátov Smeru v komunálnych voľbách. „Už v minulosti premiér viackrát a bez akejkoľvek hanby oznámil občanom, že kandidáti Smeru v regiónoch budú vládou zvýhodňovaní. Dnes k tomu pridáva priame úplatky pre seniorov a študentov,“ poznamenal Sulík.

SaS nevidí žiaden dôvod na to, aby študenti mohli cestovať zadarmo na akejkoľvek trati a na akýkoľvek účel. „Kým zvýhodnenie cesty do školy by bolo aspoň pochopiteľné, takýto bianko cestovný lístok je nezmyselný, nesystémový a jednoznačne nespravodlivý. Namiesto toho, aby sme mladých ľudí viedli k zodpovednosti za vlastné životy a zapájali ich do tvorby hodnôt pre spoločnosť, ide ich vláda hýčkať benefitmi a učiť ich závislosti od štátu. To je mimoriadne nebezpečný postoj, ktorý sa v budúcnosti tejto krajine vráti ako bumerang,“ uzavrel Sulík.